فرشید خراشادیزاده جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:14 ب.ظ نظرات ()

جنسیس در سال جاری از سدان اسپورت خود با نام G70 رونمایی خواهد کرد و می‌گوید که این خودرو تواناتر از کیا استینگر خواهد بود.

2018-genesis-g70-4
پاسخ این برند تازه‌وارد کره‌ای به ب ام و سری 3 و مرسدس بنز C کلاس از پلتفرمی با طراحی دیفرانسیل عقب بهره خواهد برد و طبق گفته‌های شاخه‌ی استرالیایی جنسیس، G70 جدید سبک‌تر و سریع‌تر از استینگر خواهد بود. خود استینگر می‌تواند در زمان بسیار قابل‌احترام 4.9 ثانیه از زمین کنده شده و به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.

2018-genesis-g70-8
مدیر استرالیایی هیوندای که درباره‌ی این دو خودرو صحبت می‌کرد به موتورینگ گفته است:

جنسیس G70 و کیا استینگر نشان دهنده‌ی فلسفه‌ی طراحی متفاوت و موقعیت‌های مختلف در بازار هستند.

2-kia-stinger
او ادامه می‌دهد:

استینگر یک سدان تورینگ 5 درب است درحالی‌که G70 به عنوان یک سدان اسپورت خالص وارد بازار خواهد شد. G70 کوتاه‌تر، کم‌عرض تر و سبک‌تر از استینگر خواهد بود و فاصله‌ی محوری کمتری خواهد داشت و از این رو می‌توان گفت پرفورمنس بهتری نسبت به استینگر نشان خواهد داد.

kia-stinger-genesis-g70
انتظار می‌رود داغ‌ترین نسخه‌ی جنسیس G70 از همان پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.3 لیتری توئین توربوی استینگر استفاده کند اما خروجی آن نسبت به قدرت 365 اسبی و گشتاور 494 نیوتون متری محصول کیا افزایش اندکی را تجربه نماید.

genesis-g70-rendering-brenthon-1
اگرچه هیوندای و کیا از نظر بازاریابی به‌صورت متمایز عمل می‌کنند اما این دو خودرو می‌توانند روی فروش یکدیگر تأثیر بگذارند مخصوصاً اگر قیمت‌گذاری مشابهی داشته باشند.