فرشید خراشادیزاده جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:17 ب.ظ نظرات ()

به تازگی تصاویر جاسوسی جدیدی از هوندا آکورد منتشر شده‌اند که در آن شاهد دو الگوی متفاوت پوشش‌های استتاری خودرو هستیم.

honda-accord-spy-3
پوشش‌های روی نسل جدید آکورد بهترین نمای خودرو تاکنون را نشان می‌دهند. در بدنه‌ی خودرو می‌توان الهام‌گیری واضح از شاخصه‌های طراحی سیویک جدید به ویژه چراغ‌های جلوی نازک و نمای عقب فست بک را دید. طرح کلی نمای جلو نیز شباهت‌های خود به سیویک را پنهان نمی‌کند.

honda-accord-spy-pics
هوندا رویه‌ی سابق خود در تولید دو نسخه‌ی مخصوص آمریکای شمالی و مدل مخصوص سایر بازارها را خاتمه خواهد داد. این تغییر استراتژی باعث خواهد شد تا اندازه ی خودرو کمی کاهش یابد. هرچند، با توجه به تصاویر می‌توان گفت آکورد جدید هنوز هم به عنوان یک سدان خانوادگی فضای کابین زیادی خواهد داشت.

2017-honda-clarity-fuel-cell-steering-wheel
تصاویر جاسوسی قبلی نشان دهنده‌ی کابین آکورد جدید نیز بوده‌اند. به نظر می‌رسد که کابین خودرو نیز بهبود قابل‌توجهی در بخش مواد و تکنولوژی‌های بکار رفته داشته است.

2018 Honda Accord Rendering
2018 Honda Accord Rendering

احتمالاً قوای محرکه‌ی آکورد جدید نیز دنباله‌روی سایر محصولات هوندا خواهد بود و بجای پیشرانه‌ی 6 سیلندر روی پیشرانه‌ی 4 سیلندر توربو تمرکز خواهد شد. شاید تریم پایه از پیشرانه‌ی 4 سیلندر تنفس طبیعی استفاده کند اما بقیه‌ی تریم ها از پیشرانه‌ی توربوی 1.5 یا 2 لیتری استفاده خواهند کرد. همچنین مدل هیبریدی نیز ارائه خواهد شد اما شاید در زمان عرضه‌ی اولیه‌ی آکورد جدید در دسترس نباشد.
هوندا آکورد جدید در اواخر سال جاری معرفی خواهد شد و بازیگری مهمی برای این برند ژاپنی خواهد بود. تا ماه مارس سال جاری تعداد 69815 دستگاه از آکورد فروخته شده که آن را به سومین خودروی محبوب هوندا در آمریکا تبدیل کرده است. رتبه‌ی اول و دوم پرفروش‌ترین خودروهای هوندا در آمریکا تا به اینجا به ترتیب به CR-V و سیویک با فروش 94057 و 81654 دستگاهی تعلق دارد.
2017 Honda Accord
2017 Honda Accord