فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 01:33 ب.ظ نظرات ()

رئیس شرکت Dorna که مالک حقوق تجاری مسابقات موتو جی پی است می‌گوید سری مسابقات موتورسوار تمام الکتریکی می‌تواند در سال 2019 برگزار شود.


قوای محرکه‌ی الکتریکی جا پای خود را مسابقات جهانی باز کرده‌اند و نشانه‌ی بارز آن مسابقات جهانی فرمول E است؛ اما این موضوع هنوز در زمینه‌ی مسابقات موتورسواری نمودی عینی نداشته است.


البته Carmelo Ezpeleta رئیس Dorna در خلال صحبت با موتوراسپورت گفت که سری مسابقات تمام الکتریکی برای موتو جی پی 2019 و با 5 مسابقه برنامه ریزی شده است.
او گفت:

این پروژه بسیار پیشرفته است. احتمالاً در سال 2019 چندین مسابقه‌ی تمام الکتریکی موتو جی پی را در اروپا خواهیم داشت. ما قبلاً 4 پیشنهاد از برندها داشته‌ایم. تمامی موتورها یکسان خواهند بود و مسابقات حداقل در 10 دور برگزار خواهند شد.

موضوعی که وجود دارد این است که تعدادی از تیم‌های مستقل موتو جی پی در صورت تمایل برای شرکت در مسابقات باید تضمین‌های مناسب را از سوی 4 برند سازنده دریافت کنند. این برندها قبلاً در پیشنهاد خود گفته‌اند که تأمین 18 موتورسیکلت را بر عهده خواهند گرفت.


خود موتورسیکلت‌ها مطابق انتظار به سرعت 200 کیلومتر در ساعت خواهند رسید و رئیس Dorna خواهان این است که با استفاده از پانل‌های خورشیدی بتوان موتورسیکلت‌ها را شارژ کرد.