فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 01:37 ب.ظ نظرات ()

یکی از ارزان‌ترین هاچبک های نسبتاً داغی که وجود دارد رنو ساندرو RS موجود در برزیل است که هم‌اکنون به لطف نسخه‌ی جدید Racing Spirit دل‌پذیرتر از گذشته شده است. این نسخه به‌صورت استاندارد از لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت 4 و رینگ‌های 17 اینچی آلیاژی سود می‌برد. این سوپرمینی دوستدار جیب خریدار از نظر بصری به وسیله‌ی کالیپرهای ترمز قرمز رنگ و جزئیات خاص اضافه شده به پوشش آینه‌های جانبی و بخش‌های پایینی سپر متمایز می‌شود. همچنین در کناره‌ها نوارهایی وجود دارند که نوشته‌ی Racing Spirit را در خود جای داده‌اند.


رنو همچنین تغییرات مناسبی را نیز در کابین اعمال نموده به گونه‌ای که پلاک اعداد انفرادی ساندرو RS در نزدیکی اهرم دنده وجود داشته و این موضوع نشان می‌دهد که تنها 1500 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد. کابین خودرو نیز همانند بخش بیرونی از تم مشکی و قرمز بهره‌مند شده است.


همانند نسخه‌ی عادی، ساندرو Racing Spirit از همان پیشرانه‌ی 2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 150 اسب بخار و گشتاور 205 نیوتون متر استفاده می‌کند. این نیرو از طریق گیربکس 6 سرعته دستی با تعویض‌های کوتاه‌تر به چرخ‌ها منتقل می‌شود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت خودرو در 8 ثانیه ثبت شده و سقف سرعت آن نیز 202 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.


بهای ساندرو RS Racing Spirit حدود 21 هزار دلار تعیین شده که تقریباً برابر با بهای یک فورد فیستا ST است. این خودرو به‌صورت استاندارد با تجهیزاتی چون چراغ‌های روز روشن LED، سیستم تهویه مطبوع خودکار و شیشه‌های جلوی برقی عرضه می‌شود. همچنین سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه لمسی 7 اینچی و ناوبری، حسگرهای پارک، دستیار حرکت در تپه، ESP و کروز کنترل از دیگر تجهیزات این خودروی خاص به شمار می‌روند.


رنو می‌گوید این خودرو را در نمایشگاه خودروی آرژانتین در معرض دید عموم خواهد گذاشت.