فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 01:37 ب.ظ نظرات ()

شرکت نوپای Workhorse که در زمینهٔ ساخت وسایل نقلیهٔ الکتریکی فعال است به‌تازگی پیکاپ الکتریکی خود بنام W-15 را معرفی کرده است. البته این یک پیکاپ تمام الکتریکی نیست چراکه به یک پیشرانهٔ بنزینی هم جهت افزایش بُرد مجهز شده است. خروجی کلی قوای محرکهٔ این ماشین 460 اسب بخار است درحالی‌که می‌تواند تا 130 کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی کند.

در حالت رانندگی تمام الکتریکی، مصرف انرژی W-15 معادل مصرف 3.1 لیتر بنزین در صد کیلومتر در سیکل ترکیبی برآورد شده است. این وانت الکتریکی همچنین می‌تواند ظرف تنها 5.5 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. W-15 برای استفاده در ناوگان و کاربری‌های عمومی طراحی شده است و سازنده گفته است که تاکنون حدود پنج هزار پیام از شرکت‌های کالیفرنیا دریافت کرده است که برای خرید نخستین پیکاپ پلاگین‌هیبریدی بازار ابراز علاقه کرده‌اند.

شرکت Workhorse برای اولین بار در اواخر سال گذشته رندرهای گرافیکی از این پیکاپ را منتشر نمود که طراحی کلی آن‌را مشخص ساخته بودند اما حالا W-15 به نظر کمی متفاوت با رندرهای اولیه می‌رسد. به‌عنوان‌مثال سپر و دماغهٔ جلویی از نو طراحی شده و شامل چراغ‌هایی با فرم جالب و یک ورودی هوای باریک شش‌ضلعی می‌شود.

علاوه بر این، طراحی رینگ‌ها نیز متفاوت است و برخلاف رندرها، دستگیرهٔ درها نیز به‌صورت یکپارچه در بدنه طراحی نشده است. Workhorse قصد دارد تولید W-15 را در سه‌ماههٔ چهارم سال آینده آغاز کند و گفته است که این پیکاپ پلاگین‌هیبریدی در حدود 53 هزار دلار قیمت خواهد داشت.