فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 01:38 ب.ظ نظرات ()

زمانی که به ایمن‌ترین خودروهای بازار فکر می‌کنید اول از همه سدان های لوکس اروپایی به ویژه مرسدس و ولوو به ذهن شما خطور می‌کنند؛ اما درباره‌ی ب‌ام‌و اوضاع چگونه است؟
خب از این نظر نسل قبلی سری 5 خودروی بسیار ایمنی نبوده است. به گزارش موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا، نسل قبلی F10 در تست اورلپ کوچک عملکرد خوبی نداشته است.


خوشبختانه نسل جدید این سدان لوکس میدسایز تست‌های موسسه‌ی آمریکایی را با سربلندی پشت سر گذاشته است. با نتایج خوب تست‌ها، سیستم پیشگیری برخورد از جلوی سفارشی (رتبه‌بندی عالی) و چراغ‌های جلو با امتیاز خوب، سری 5 جدید توانسته امتیاز Top Safety Pick + را به دست آورد که بالاترین رتبه‌بندی این موسسه است.


سری 5 جدید تنها محصول ب‌ام‌و نیست که توانسته چنین امتیازی را کسب کند. سری 2 و 3 نیز توانسته‌اند رتبه‌بندی “پلاس” را به دست آورند اما مدل X1 و مینی کوپر به کسب رتبه‌ی Top Safety Pick اکتفا کرده‌اند. تنها سدان لوکس میدسایز دیگری که توانسته رتبه‌بندی پلاس را کسب کند جنسیس G80 است. موضوع سورپرایز کننده اینکه آئودی A6، اینفینیتی Q70 و ولوو S90 به کسب همان رتبه‌بندی Top Safety Pick اکتفا کرده‌اند و حتی شگفت‌آور آنکه مرسدس E کلاس نیز در میان این خودروها به چشم می‌خورد.