فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 25 مرداد 1396 06:42 ب.ظ نظرات ()

مدیر بخش توسعه‌ای خودروهای هوشمند تویوتا اخیراً تأیید کرده این برند ژاپنی از رویداد المپیک تابستانی 2020 برای نشان دادن برخی از خودروهای خودران استفاده خواهد کرد.


کن کویبوچی که با اتوموتیونیوز مصاحبه می‌کرد گفت تویوتا برنامه‌های مفصل و بزرگی برای المپیکی خواهد داشت که برای اولین بار از سال 1964 تاکنون در ژاپن برگزار خواهد شد.


او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری نمود اما گفت تویوتا نسل بعدی سیستم رانندگی نیمه‌خودکار و پروتایپ هایی را نشان خواهد داد که پیش‌نمایشی از تکنولوژی‌ای خواهد بود که اواخر دهه میلادی جاری معرفی خواهد شد. کویبوچی گفت:

ما می‌خواهیم تکنولوژی پیشرفته‌ای را به عنوان موردی نمایشی به همگان معرفی کنیم.


هنوز جزئیات زیادی در دست نیست اما رسانه‌ها گفته‌اند دولت ژاپن خودروسازان را تحت‌فشار گذاشته تا جاده‌های این کشور را ترسیم کنند. مدیر تویوتا معتقد است اکثر بزرگراه‌های این کشور تا زمان باقی مانده برای المپیک نقشه‌کشی خواهند شد. این امر باعث خواهد خودروهای نیمه خودران با آسانی و امنیت در بزرگراه‌ها حرکت کنند.


علیرغم تلاش‌های صورت گرفته در این بخش، مدیر تویوتا گفته که این کمپانی هنوز نیازمند شروع استفاده از حسگرهای لیدار است. بنا به گفته کویبوچی هزینه‌ها در حال کاهش بوده و آن‌ها می‌توانند این سیستم پیشرفته و تجهیزات را در آینده‌ای نزدیک در محصولات لکسس و تویوتا ببینند.


انتظار می‌رود نسل بعدی سیستم رانندگی نیمه‌خودکار تویوتا از سال آینده در محصولات این شرکت پدیدار شود بنابراین ما پیش از شروع بازی‌های المپیک اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.