فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 2 شهریور 1396 07:45 ق.ظ نظرات ()

پاگانی زوندا HP بارچتا در گردهمایی مشهور پبل بیچ معرفی شد. پیش از آنکه بپرسید باید بگوییم ظاهرا این خودرو آخرین زوندایی خواهد بود که تولید خواهد شد! ما که باور نکرده‌ایم!


تنها سه دستگاه از زوندا HP بارچتا تولید خواهد شد و یکی از آن‌ها مستقیماً به کلکسیون خصوصی هوراچیو پاگانی تعلق دارد. همچنین گفته شده این خودرو یکی از وحشی‌ترین زونداهایی خواهد بود که تاکنون تولید شده است.


چشمگیرترین تفاوت بین این خودرو و دیگر مدل‌های زوندا طراحی جدید بارچتا است. به نظر می‌رسد در این خودرو از قطعات مدل‌های زوندا 760 استفاده شده که شامل کاپوت، چراغ‌های عقب بازطراحی شده و پوشش‌های روی چرخ‌ها مشابه زوندا ZoZo می‌باشد.
از دیگر شاخصه‌های HP بارچتا می‌توان به ورودی کربنی روی سقف، بال و دیفیوزر عقب، رینگ‌های بازطراحی شده و رنگ سفید برجسته کابین اشاره کرد.
پاگانی در ابتدا گفت یکی از سه دستگاه زوندا Tricolore نسخه نهایی زوندا خواهد بود. این خودرو در سال 2011 تولید شد؛ اما اندکی بعد طرفداران متمول این برند شروع به سفارش تک خودروهای اختصاصی کردند و بدین ترتیب زوندا تا به امروز زنده ماند.
آیا HP بارچتا آخرین نسخه از زوندا خواهد بود؟ نمی‌دانیم! اما اگر در آینده نزدیک نسخه‌های دیگری نیز ساخته شوند اصلاً شگفت‌زده نخواهیم شد!