فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 9 شهریور 1396 07:48 ق.ظ نظرات ()

استون مارتین در نظر دارد اولین خودروی الکتریکی خود را به فرم رپید E روانه بازار کند اما مدیرعامل این کمپانی آقای اندی پالمر گفته که این تازه اول راه بوده و طوفان مدل‌های الکتریکی شده کمپانی در راه است.


پالمر در مصاحبه با فاینشنال تایمز گفت که استون مارتین تا اواسط سال 2020 به‌صورت صد در صد هیبریدی خواهد بود. این مدیر ارشد خاطر نشان ساخت که بنا به اعتقاد شخصی حدود 25 درصد فروش استون مارتین تا سال 2030 را مدل‌های الکتریکی تشکیل خواهند داد.


این حرکت می‌تواند یک تغییر رادیکال محسوب شود اما استون مارتین آماده خداحافظی با پیشرانه‌های مرسوم نیست، حداقل هم‌اکنون این‌گونه نیست. گفته می‌شود خودروهای غیرهیبریدی همچنان در دسترس خواهند بود بنابراین طرفداران می‌توانند نفسی به راحتی بکشند.


پالمر می‌گوید استون مارتین بجای تأمین تکنولوژی از سایر کمپانی‌ها یا شرکای فنی نظیر دایملر به توسعه تکنولوژی پیشرانه خود اقدام خواهد کرد. او پیشرانه‌های الکتریکی را یک تکنولوژی اساسی همانند پیشرانه 12 سیلندر در نظر گرفته و می‌گوید که این پیشرانه‌ها را باید داخل خانه نگاه داشت.


موضوع جالب اینکه در خبر منتشر شده آمده سوپرکار پیشرانه وسط استون مارتین در سال 2020 و احتمالاً با پیشرانه‌ای 6 سیلندری متولد خواهد شد. هنوز چیز زیادی درباره این پیشرانه منتشر نشده اما احتمال دارد نسخه‌ای کاملاً جدید باشد زیرا کمپانی هم‌اکنون پیشرانه‌های 8 و 12 سیلندر را عرضه می‌کند.