فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 23 شهریور 1396 11:19 ق.ظ نظرات ()

یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان کشور چین و بزرگ‌ترین صادرکننده خودروی این کشور چری است که در نمایشگاه خودروی فرانکفورت تلاش‌های خود برای ورود به بازار اروپا را نشان داده است. در خلال این نمایشگاه چری برند جدید Exeed را معرفی کرد. این برند محصولات جدیدی را در سطح جهانی عرضه خواهد کرد.


مدیرعامل چری در خلال کنفرانس خبری شرکت در فرانکفورت گفت:

در طی چند سال ما تلاش خواهیم داشت خودروهای جدیدی را در کلاس‌های مختلف برای بازارهای اروپایی تدارک ببینیم. این خودروها دارای قوای محرکه الکتریکی خواهند بود. برند ما مشتریان نسبتاً جوان و روشن‌فکر را هدف قرار خواهد داد و استراتژی محصول ما بر روی کیفیت، قوای محرکه با آلایندگی کم و درگیری عاطفی با مشتریان استوار خواهد بود.


اولین مدل از این برند جدید یک شاسی‌بلند کامپکت با نام TX است که بر پایه پلتفرم کاملاً جدیدی ساخته شده دارای قوای محرکه الکتریکی شده خواهد بود. درست همانند هیوندای آیونیک، خودروی موردبحث نیز دارای نسخه‌های هیبریدی عادی، پلاگین هیبریدی و کاملاً الکتریکی خواهد بود. اولین مدل وارد شده به بازار از نوع پلاگین هیبریدی خواهد بود.


TX پلاگین هیبریدی دارای یک پیشرانه 1.5 لیتری بنزینی 147 اسبی و یک پیشرانه الکتریکی 114 اسبی است که به گیربکس 7 سرعته خودکار و سیستم چهار چرخ محرک هوشمند متصل شده است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو بیشتر از 6 ثانیه نبوده و مصرف سوخت متوسط آن بنا به ادعای چری در هر صد کیلومتر تنها 1.8 لیتر است.
شایان ذکر است این شاسی‌بلند می‌تواند تا 70 کیلومتر در حالت تمام الکتریکی و تا سرعت 120 کیلومتر در ساعت کار کند. 80 درصد باتری خودرو در نیم ساعت شارژ شده و البته شارژ کامل باتری با سیستم 220 ولتی 4 ساعت طول می‌کشد.