فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 23 شهریور 1396 12:28 ب.ظ نظرات ()

آئودی از عضو جدید خانواده R8 پرده‌برداری کرد. این خودرو تولید محدود نام RWS را داشته که مخفف سری خودروهای دیفرانسیل عقب است.


R8 V10 RWS در دو نسخه کوپه و اسپایدر عرضه خواهد شد و همان‌گونه که می‌بینید تنها به‌صورت دیفرانسیل عقب در دسترس خواهد بود. بدین ترتیب باید با سیستم چهارچرخ محرک کواتروی نسخه‌های استاندارد خداحافظی کنیم.


استفان وینکلمن مدیرعامل آئودی اسپورت می‌گوید:

مدل ویژه تولید محدود برای مشتریان دارای حداکثر لذت رانندگی است. با پیشرانه 10 سیلندر قرار گرفته در میانه خودرو و سیستم دیفرانسیل عقب، این خودرو به‌طور موفقیت‌آمیزی مفهوم رانندگی با خودروی مسابقه‌ای لمانز R8 LMS را به خیابان‌ها آورده است.


نیروبخش R8 V10 RWS پیشرانه تنفس طبیعی 10 سیلندر 5.2 لیتری مدل استاندارد با قدرت 532 اسبی و گشتاور 540 نیوتون متری می‌باشد. آئودی ادعا می‌کند شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت خودرو برابر با 3.7 ثانیه بوده که سه‌دهم ثانیه کندتر از مدل کواترو و یک‌دهم ثانیه سریع‌تر از مدل اسپایدر است. سقف سرعت این خودرو نیز تقریباً با مدل چهارچرخ محرک برابر است.


R8 V10 RWS همچنین 50 کیلوگرم سبک‌تر از مدل استاندارد کواترو است زیرا قطعاتی چون کلاچ چندصفحه‌ای و دیفرانسیل مرکزی حذف شده و هم‌اکنون 1590 کیلوگرم وزن دارد.
آئودی تنها 999 دستگاه از این خودرو را در سراسر جهان عرضه خواهد کرد و بهای آن در بریتانیا از 110 هزار پوند آغاز خواهد شد.