نسل جدید نیسان لیف الکتریکی طی مراسمی ویژه در نروژ برای بازار اروپا معرفی شد. این خودرو با طراحی جدید و تکنولوژی‌های فراوان از جمله سیستم نیمه خودران پروپایلوت نیسان وارد نسل دوم خود شده است.


البته مشخصه کلیدی لیف جدید محدوده حرکتی آن است و نیسان تخمین می‌زند محصول جدیدش می‌تواند با یک‌بار شارژ مسافت 378 کیلومتری را طی کند که 128 کیلومتر بیشتر از مدل قبلی با باتری 30 کیلووات ساعتی است. پکیج باتری لیتیوم-یون نسل جدید لیف هم‌اکنون ظرفیت 40 کیلووات ساعتی دارد.


نیروبخش این خودرو پیشرانه الکتریکی با قدرت 147 اسب بخار است که باعث می‌شود لیف جدید ظرف مدت 8.2 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. بدین ترتیب لیف جدید 3.2 ثانیه سریع‌تر از نسل قبلی خود است.


معاون فروش و بازاریابی نیسان در اروپا می‌گوید:

نسل جدید لیف پیشرفته‌ترین و در دسترس ترین خودروی الکتریکی جهان است. این خودرو نماد حمل‌ونقل هوشمند نیسان و نشان دهنده دید ما به آینده است. این یک خودرویی است که باعث می‌شود شما مطمئن‌تر، هیجان‌انگیز و ارتباطی‌تر از هر خودروی الکتریکی دیگری باشید.


جدیدترین محصول الکتریکی نیسان با استفاده از شارژر سریع 50 کیلوواتی می‌تواند تنها در 40 دقیقه به 80 درصد شارژ خود برسد. در صورت استفاده از شارژر 7.5 کیلوواتی مدت 5.5 ساعت برای شارژ کامل خودرو لازم است درحالی‌که با استفاده از شارژر خانگی 3 کیلوواتی به 16 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.


به لطف سیستم پروپایلوت نیسان، این خودرو می‌تواند در سرعت‌های پایین به‌صورت خودکار فرمان، پدال گاز و ترمز را کنترل کند. عملکرد پارک پروپایلوت نیز خودرو را به‌صورت کاملاً خودکار پارک می‌کند.


همچنین تکنولوژی e-Pedal نیز وجود دارد که نه تنها به سیستم بازیابی انرژی متصل است بلکه باعث می‌شود خودرو به‌صورت کامل متوقف شود و در عین حال انرژی را برای شارژ دوباره باتری ذخیره نماید.


هم‌اکنون می‌توان نسل جدید نیسان لیف را سفارش داد. این کمپانی مدل سفارشی  2.Zero Launch Edition را بهای 26490 پوند در بریتانیا عرضه می‌کند. انتظار می‌رود اولین نمونه‌های این خودرو در اوایل سال 2018 تحویل مشتریان اروپایی شوند.