اگر به دنبال خرید یک استیشن لوکس و کاربردی هستید گزینه‌های آلمانی زیادی وجود دارند. البته اگر می‌خواهید سنت‌شکنی کنید می‌توانید ولوو V90 با طعمی سوئدی را بچشید. این خودرو در برابر استخوان ترکانده‌های این کلاس یعنی ب‌ام‌و سری 5 تورینگ و مرسدس E کلاس استیت چگونه عمل می‌کند؟ برای یافتن پاسخ این سؤال با ما همراه باشید…

  • قیمت


بهای نسخه پایه ولوو V90 از 35865 پوند آغاز شده و به 59705 پوند در مدل فول هیبریدی T8 می‌رسد. با انتخاب چند آپشن کوچک بهای خودرو به آسانی از مرز 60 هزار پوند عبور می‌کند. بهای مدل‌های دیزلی یا بنزینی 520 تورینگ از 38075 پوند آغاز می‌شود اگرچه که مدل قدرتمندتر و چهار چرخ محرک 540i بهای بالاتر از 50 هزار پوند دارد. در سوی دیگر مقایسه مرسدس E کلاس استیت با قیمت 37205 پوند قرار دارد و گران‌ترین مدل غیر AMG آن بهای کمی بالاتر از 55 هزار پوند را نشان می‌دهد.


البته با ارائه تخفیف‌ها برای این سه خودرو شاهد بیشتر شدن فاصله قیمتی هستیم. ولوو را می‌توان با بهای حدود 32 هزار پوندی خرید که نشان دهنده تخفیف نزدیک 5 هزار پوندی است. جالب اینکه تخفیف‌های مرسدس و ب‌ام‌و گیراتر هستند. در این لحظه سری 5 تورینگ با تخفیف 6755 پوندی و E کلاس استیت با تخفیف قابل توجه 7060 پوندی عرضه شده و بهای آن به کمتر از 30 هزار پوند می‌رسد.
  • استایل و طراحی ظاهری


در این مقایسه ب‌ام‌و طراحی استثنایی ندارد. اگرچه ظاهر ب‌ام‌و اصلا بد نیست اما به اندازه رقبا برجسته نبوده و استایل پف کرده آن باعث شده خودرویی بزرگ‌تر به نظر رسد. با سفارش تریم M اسپورت شاهد سپرهای گیرا و دیگر بازنگری‌های ظاهری خواهید بود اگرچه که اکثر افراد تریم نرم‌تر SE را ترجیح می‌دهند.

Mercedes E-Class Estate 2016
به نظر می‌رسد مرسدس تناسبات ابعادی بهتری از حریف باواریایی خود داشته باشد و ظاهر آن ظریف‌تر است. حتی می‌توانید ظاهر آن را از برخی زوایا زیبا نیز بدانید. یک نقطه‌ضعف طراحی این خودرو خروجی‌های اگزوز غیرواقعی است که در یک خودروی لوکس موضوع عجیب و بدی محسوب می‌شود.


20 سال پیش شاید به سختی می‌توانستید باور کنید که ولوو در آینده یکی از شیک‌ترین استیشن‌های بازار را ارائه خواهد کرد. با این وجود، V90 مدرن شیک و بالغ بوده و خیزهای تیز و ابعادی جذاب دارد. چراغ‌های جلوی خودرو نشان ولوو یعنی چکش Thor را دارند.

  • کابین


کابین سری 5 تورینگ مدرن یا برجسته به نظر نرسیده اما هر چیزی احساس لوکس داشته و هرجایی را لمس کنید از متریالی با کیفیت بالا ساخته شده است. سیستم اطلاعات سرگرمی ب‌ام‌و عالی بوده و بارگذاری آن سریع صورت می‌گیرد. این خودرو همچنین کنترل حرکتی داشته اما کار با آن آسان نیست.


کابین مرسدس مکان دوست‌داشتنی‌ای است. فضای داخلی ظاهر هوشمندی داشته و از تکنولوژی بالایی سود می‌برد. البته صفحه‌نمایش بزرگ پشت فرمان یک آپشن است. سیستم اطلاعات سرگرمی E کلاس استیت می‌تواند گیج کننده باشد و استفاده از آن به اندازه دیگر رقبا آسان نیست.

Interior Blond Volvo S90/V90
اولین احساس به دست آمده از کابین ولوو V90 خوب است. این کابین خوش ساخت بوده و صندلی‌ها کمی سفت‌تر از مرسدس یا ب‌ام‌و هستند. تمامی سیستم‌ها ساده و خلاقانه بوده اما صفحه لمسی آن به اندازه رقبای آلمانی پاسخگو نیست.

  • کاربردی بودن


هر سه خودرو فضای زیادی در صندلی‌های عقب دارند اگرچه که قرار گرفتن سه نفر در صندلی عقب ولوو و ب‌ام‌و راحت‌تر است. ولوو و مرسدس دارای سقف پانورامیک هستند اما این مسئله اندکی فضای سر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. شایان ذکر است صندلی‌های عقب ب‌ام‌و حمایت بیشتری از سرنشین به عمل آورده و مناسب سفرهای طولانی‌تر هستند.


ولووها همیشه پادشاه استیت های بزرگ هستند زیرا صندوق‌عقب آن‌ها برای قرار دادن هر چیزی کافی هستند. صندوق‌عقب V90 که 560 لیتر گنجایش دارد برای خانواده‌ها مناسب بوده اما به اندازه صندوق 570 لیتری سری 5 تورینگ یا صندوق 640 لیتری E کلاس استیت جادار نیست.


هر دو خودروی آلمانی دارای بخش‌های کف صندوق برای جاداری بیشتر هستند. در سری 5 یک آپشن برای باز کردن شیشه درب پشتی به منظور دسترسی سریع وجود دارد.

  • سواری

سواری ب‌ام‌و سری 5 تورینگ به اندازه برادر سدان خود تیز نیست. البته این خودرو دارای سیستم تعلق بادی استاندارد است و راحتی قابل‌توجهی نشان می‌دهد. پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری خودرو پرحجم‌تر از رقبا بوده و احساس قدرت و عدم وجود استرس را منتقل می‌کند. کلید خودرو می‌تواند به عنوان ریموت کنترل عمل کرده و با فشردن یک دکمه خودرو را از پارکینگ بیرون آورد.
سواری ولوو نیز همانند آلمانی‌ها بوده و به‌طور شگفت‌انگیزی راحت، آرام و سریع است. محصولات ولوو معمولاً تمرکز بیشتری روی راحتی و ایمنی داشته و هندلینگ اولویت بعدی آن‌هاست بنابراین V90 به اندازه دو رقیب دیگر تیز نیست. گیربکس اتوماتیک آن کندتر از رقبا بوده و باعث می‌شود در زمان عجله تجربه رانندگی دور از ایده آل را ایجاد نماید.
در این مقایسه E کلاس استیت بهترین سواری را دارد. این خودرو نیز به‌صورت استاندارد از سیستم تعلیق بادی در عقب سود برده اما این تنظیمات در جلو به‌صورت سفارشی بوده و تجربه فوق‌العاده‌ای را رقم می‌زند. تمرکز عمده مرسدس روی راحتی و آرامش بوده و خودرو در جاده احساس ریلکس و نرمی داشته ولی در صورت لزوم چابک و پایدار است. پیشرانه نیز نرم و قوی بوده و مصرف سوخت برجسته‌ای را ارائه می‌کند.
  • قضاوت نهایی


با انتخاب هر یک از این خودرو به احتمال زیاد ناامید نخواهید شد. هر سه خودرو لوکس بوده و کابین‌هایی دلپذیر به همراه تجربه رانندگی مناسب و البته نشان‌هایی قابل اتکا بر پیشانی خود دارند.


البته برنده نهایی این مصاف مرسدس E کلاس استیت است. استایل ظاهری این خودرو ظریف بوده و کابین آن کاربردی‌ترین است و کیفیت بالایی دارد.