فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 20 تیر 1397 02:25 ب.ظ نظرات ()

مرسدس اخیراً نمایشی با تمرکز روی طراحی برگزار کرده و Wards Auto گزارش داده که این خودروساز از مراسم یاد شده برای ارائه برنامه‌های خود در زمینه معرفی یک کانسپت جدید در رویداد پبل بیچ ماه آینده استفاده کرده است.


این کانسپت که توسط یک ساختار لوکس بسیار گیرا پیش‌نمایش شده “پیکان نقره‌ای الکتریکی” نام داشته و از خودروهای مسابقه‌ای نمادین دهه 30 میلادی الهام گرفته است. چیز زیادی درباره این خودرو نمی‌دانیم اما ساختار به نمایش درآمده پیشنهاد می‌کند این خودروی مفهومی یک نمونه تک‌نفره با کاکپیتی باز خواهد بود. همچنین انتظار داریم سیلور آروی مرسدس دارای کاپوتی طویل، تیغه عمودی بزرگ و نمای عقب آئرودینامیک باشد.


این نشریه می‌گوید کانسپت مرسدس برای آغاز به کار زیر برند EQ طراحی شده و دارای قوای محرکه الکتریکی خواهد بود. گفته شده عملکرد این خودرو مشابه W125 خواهد بود که در سال 1938 توانسته به متوسط سرعت 432.6 کیلومتر در ساعت دست یابد.


به منظور دست‌یابی به چنین عملکرد احساس‌برانگیزی کانسپت مرسدس بسیار قوی‌تر از SLS AMG E-Cell خواهد بود. این مدل ویژه دارای چهار پیشرانه الکتریکی با حداکثر خروجی ترکیبی 740 اسب بخاری و گشتاور 1000 نیوتون متری می‌باشد. SLS با این توان می‌تواند در 3.9 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و سقف سرعت 250 کیلومتر در ساعت را ثبت نماید. این خودرو با یک‌بار شارژ حدود 250 کیلومتر را طی می‌کند.


اگرچه تنها یک دستگاه از کانسپت مورد بحث ساخته خواهد شد اما قوای محرکه آن می‌تواند در مدل‌های EQ بکار رود. هنوز حرفی درباره مشخصات دقیق آن زده نشده اما 10 خودروی جدید از اکنون تا سال 2022 توسط برند EQ عرضه خواهد شد. مدل EQC اولین محصول این زیر برند خواهد بود و قول داده که از نظر قدرت، اسپورت بودن، ایمنی و ارزش‌های کاربردی یک سنگ محک قاطع باشد.