فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 17 مرداد 1397 07:42 ب.ظ نظرات ()

خانواده فورد سوپر دیوتی در حال ورود به نسل جدید است. نسخه تماماً جدید این پیکاپ سال آینده معرفی خواهد و به تازگی تصاویر جاسوسی این خودرو که در تست‌های جاده‌ای نزدیک تأسیسات فورد در دیربورن شرکت کرده منتشر شده است. اگرچه ظاهر این خودرو خیلی مشخص نیست اما برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد را می‌توان تشخیص داد.


برای نمونه باید به نمای جلو اشاره کرد که تغییرات مناسبی خواهد داشت. این پروتوتایپ دارای جلوپنجره عضلانی‌تر بوده و به نظر می‌رسد لوگوی بزرگ فورد در مرکز آن تثبیت شده است. البته انتظار نداریم این بخش از خودرو تغییرات بسیار زیادی در مقایسه با نسل فعلی داشته باشد. نسل فعلی سوپر دیوتی اوایل سال جاری به‌روز شده است و در آن هم تغییرات زیادی اعمال نشده است.

در نمای عقب می‌توانیم چراغ‌های جدیدی را ببینیم. همچنین احتمال به‌روزرسانی مشابه با F-150 در قسمت بار سوپر دیوتی وجود دارد اما باید تا زمان معرفی رسمی منتظر نمایش آن بمانیم.


انتظار می‌رود داخل کابین این خودرو نیز قرابت زیادی با برادران خود داشته باشد. متأسفانه در تصاویر منتشر شده تصویری از کابین دیده نمی‌شود. می‌دانیم که فورد F-350 برای اولین بار از سیستم ایمنی کو پایلوت 360 فورد سود خواهد برد.


اما چیزی که حذف می‌شود پیشرانه 10 سیلندر 6.8 لیتری تریتون است که جای خود را به نسخه کم‌مصرف‌تر 8 سیلندر می‌دهد. این پیشرانه جدید به گیربکس 10 سرعته اتوماتیک متصل خواهد شد. خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه حجم پیشرانه جدید این خودرو احتمالاً به 7 لیتر خواهد رسید. همچنین پیشرانه 8 سیلندر 6.7 لیتری توربودیزلی نسل فعلی در نسل جدید هم حاضر خواهد بود اما انتظار نداریم پیشرانه 6.2 لیتری دیگر در نسل جدید دیده شود.

فورد سوپر دیوتی جدید اواخر سال آینده معرفی و به عنوان مدل 2020 وارد بازار خواهد شد. هنوز حرفی از قیمت این پیکاپ بزرگ زده نشده اما انتظار افزایش قیمت کمی در مقایسه با نسل فعلی F-350 را داریم.