فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 17 مرداد 1397 06:43 ب.ظ نظرات ()

مهندسان مرسدس توانسته‌اند نمای ظاهری این خودروی تست GLS را با پوشش‌های استتاری پنهان کنند اما داخل کابین می‌توانیم پوشش‌های پارچه‌ای و البته داشبورد جدید شاسی‌بلند لوکس اشتوتگارتی‌ها را ببینیم. این برای اولین بار است که تصاویری از کابین نسل بعدی GLS منتشر می‌شود.


صفحه دیجیتال بزرگ دیده شده تقریباً نیمی از طول داشبورد را به خود اختصاص داده است. ظاهراً جلوی دید راننده پشت آمپرهای سنتی با عقربه‌های سرعت‌سنج و دورشمار قرار دارد. در بخش مرکزی شاهد صفحه‌نمایش دیجیتالی هستیم که دیدی رو به جلو ایجاد کرده و همچنین خطرات احتمالی را به اطلاع راننده می‌رساند. زیر صفحه‌نمایش مورد بحث چهار ورودی هوا قرار دارد. پارچه‌های بکار رفته باعث پنهان شدن اکثر بخش‌ها شده‌اند اما هنوز هم غربیلک فرمان سه پره با عملکردهای گوناگون دیده می‌شود.


در بخش بیرونی نیز پوشش‌های استتاری فراوانی به چشم می‌خورد. البته واضح است که مرسدس GLS کلاس یک شاسی‌بلند بزرگ و جعبه‌ای به منظور رقابت سنگین با خودروهایی همچون ب ام و X7 و رنجروور خواهد بود.


قوای محرکه این خودرو از S کلاس گرفته خواهند شد. یک پلتفرم جدید باعث می‌شود وزن GLS جدید نسبت به نسل فعلی کمتر شود. نسخه‌های AMG این شاسی‌بلند نیز از پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو سود خواهند برد. علاوه بر نسخه‌های پرفورمنس AMG، مرسدس GLS در نسخه فوق لوکس مایباخ هم عرضه خواهد شد. ظاهر این خودرو تقریباً مشابه نسخه استاندارد خواهد بود اما در کابین از متریال بسیار بهتری سود برده خواهد شد.


دومین نسل مرسدس بنز GLS از سال 2019 وارد بازار خواهد شد. احتمالاً رونمایی رسمی این خودرو پیش از پایان سال جاری خواهد بود اما نسخه‌های AMG و مایباخ آن در سال‌های آینده به بازار عرضه خواهند شد.