فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 17 مرداد 1397 07:43 ب.ظ نظرات ()

بزرگ‌ترین کراس‌اوور ساخت ب‌ام‌و با نام X7 در راه است؛ اما سؤال بزرگ طرفداران ب‌ام‌و این است که طراحی بیرونی این کراس‌اوور پرچم‌دار باواریایی‌ها چگونه خواهد بود. البته با توجه به کانسپتی که سال گذشته معرفی شد و همین‌طور تصاویر جاسوسی فراوانی که تاکنون از X7 منتشر شده است پاسخ این سؤال چندان نامعلوم نیست. علاوه بر این، کمتر از یک هفته پیش تصاویر ثبت طرح تجاری این خودرو هم منتشر شدند که بیش‌ازپیش استایل بیرونی پرچم‌دار ب‌ام‌و را افشا کردند.

حال با توجه به همهٔ این موارد، رندری از X7 طراحی شده که بسیار به واقعیت نزدیک بوده و نمایی تقریباً واقعی را از این کراس‌اوور لوکس نشان می‌دهد. در این رندر، اس‌یووی بزرگی با استایل شیک و تیز دیده می‌شود که نمای جلویی آن تا حد زیادی به نسخهٔ کانسپت شباهت دارد. چراغ‌های جلو باریک و تیز بوده و به جلوپنجرهٔ کلیوی شکل بزرگ متصل شده‌اند درحالی‌که در بخش پایینی سپر ورودی هوای متصل‌به‌هم تعبیه شده است. دیگر قسمت‌های بدنهٔ X7 اما به نزدیک‌ترین رقیبش یعنی آئودی Q7 شباهت دارد؛ اما هرچند X7 تولیدی تا حد زیادی نسبت به نسخهٔ کانسپت خود وفادار مانده است ولی بااین‌حال ویژگی‌ها و عناصری در آن وجود دارند که نسخهٔ تولیدی را از کانسپت متمایز کرده‌اند. مثلاً جلوپنجره و ورودی‌های هوای طرفین سپر جلو کمی کوچک‌تر شده و دستگیرهٔ درها هم برخلاف نسخهٔ کانسپت از نوع سنتی و معمول هستند.

اما درحالی‌که تصاویر زیادی از نمای بیرونی X7 منتشر شده، هنوز هیچ اطلاعاتی از کابین و داخل آن وجود ندارد. بااین‌حال می‌دانیم که ب‌ام‌و برای این خودرو جدیدترین نسخه از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی خود را از طریق بزرگ‌ترین نمایشگر ممکن ارائه خواهد کرد. علاوه بر این، X7 به صفحه آمپر دیجیتالی مشابه سری 8 هم مجهز خواهد بود. در زیر کاپوت این ماشین نیز یک پیشرانهٔ 4.4 لیتری V8 بای‌توربو به همراه یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ZF قرار خواهد گرفت درحالی‌که امکان ارائهٔ یک موتور دیزلی هم برای آن وجود دارد. این کراس‌اوور فول سایز ب‌ام‌و به سه ردیف صندلی مجهز بوده و در دو نسخهٔ شش‌نفره و هفت‌نفره ارائه خواهد شد. ب‌ام‌و X7 چند ماه آینده احتمالاً در نمایشگاه لس‌آنجلس رونمایی خواهد شد. ساخت نمونه‌های پیش‌تولید این خودرو نیز هم‌اکنون در تأسیسات ب‌ام‌و در کارولینای جنوبی آغاز شده اما نسخهٔ تولیدی نهایی چند ماه دیگر راهی خط تولید خواهد شد.