فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 17 مرداد 1397 07:47 ب.ظ نظرات ()

ب‌ام‌و کاملاً مطمئن است که دومین نسل شاسی‌بلند X4 در هر زمینه‌ای بهتر از نسل قبلی می‌باشد.


نسل جدید این خودرو جادارتر بوده اما در عین حال 50 کیلوگرم سبک‌تر از نسل قبلی بوده و دارای کابینی بهتر و مدرن‌تر و همچنین ظاهری عضلانی‌تر می‌باشد. از جمله ویژگی‌های با ابهت ظاهری این خودرو می‌توان به جلوپنجره بزرگ‌تر و چراغ‌های عقب گیرا با طراحی سه‌بعدی اشاره کرد.


البته که مشتریان تنها به تغییرات کارخانه‌ای اکتفا نخواهند کرد. برای مثال این نمونه X4 M40i را در نظر بگیرید که در یک نمایندگی در ابوظبی به نمایش درآمده است. خودروی یاد شده به پکیج M پرفورمنس و پوشش آینه‌های جانبی فیبر کربنی و همچنین بال عقب و اسپویلر جلوی AC اشنیتزر مجهز شده است.


خوشبختانه از آنجایی که این خودرو نسخه M40i است بنابراین عبارت “فقط نمایش بده و حرکت نکن” در مورد آن صدق نمی‌کند. پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربوی X4 قدرت 355 اسب بخاری و گشتاور 500 نیوتون متری داشته و باعث ایجاد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4.6 ثانیه‌ای می‌شود. این خودرو پیش از این با فرمان اسپورت، سیستم تعلیق و ترمزهای M اسپورت و… در دسترس بوده است.


اما درباره کابین حرف زیادی نمی‌توان گفت زیرا تغییراتی در آن اعمال نشده است. فضای داخلی این شاسی‌بلند لوکس با صندلی‌های چرمی قرمز، دوخت‌های متضاد و تریم فیبر کربنی روی داشبورد و پانل درب‌ها تزئین شده است.