فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 22 شهریور 1397 09:47 ق.ظ نظرات ()

نیسان تصمیم گرفته خودروی پولسار را از بازارهای اروپایی خارج کند. تولید این هاچبک 5 درب در اروپا بی سر و صدا پایان یافته و دلیل آن نیز رشد روزافزون تقاضا برای خودروهای کراس اوور و عدم اقبال به محصولات مرسوم اعلام شده است. پولسار برای اولین بار در سال 2014 وارد بازارهای اروپایی شد اما از نظر فروش هرگز نتوانست انتظارات نیسان را برآورده سازد.


برنامه‌ی اصلی نیسان رسیدن به هدف فروش 64 هزار دستگاه در سال بود اما ژاپنی‌ها در سال پیش تنها 25221 دستگاه از پولسار را به فروش رسانند. پولسار که در بارسلونای اسپانیا ساخته می‌شود نتوانست با نام‌های بزرگ این کلاس همچون فولکس‌واگن گلف، فورد فوکوس، رنو مگان، هوندا سیویک و اشکودا اوکتاویا رقابت کند. این خودرو در چین نیز حاضر بوده اما در آن بازار با نام تیدا فروخته می‌شود.


اما خبرهای بد بیشتری هم منتشر شده‌اند زیرا نیسان به زودی تولید دیگر محصول جمع‌وجور خود یعنی سدان آلمرا را قطع خواهد کرد. این خودرو که در روسیه عرضه می‌شود پرفروش‌ترین خودروی نیسان در سال 2014 با فروش 46225 دستگاهی بوده اما محبوبیت آن در سال‌های پیشین افت قابل‌توجهی داشته و همین امر نیسان را به فکر بازنشسته کردن آن انداخته است. این خودرو در حال حاضر در تأسیسات آوتوواز متعلق به رنو ساخته می‌شود اما اواخر امسال خط تولید را برای همیشه ترک خواهد کرد.


با خاتمه‌ی عرضه‌ی هاچبک پولسار و سدان آلمرا و همچنین حساب نکردن لیف تمام الکتریکی، نیسان در حال خروج از کلاس بسیار رقابتی خودروهای جمع‌وجور اروپا می‌باشد.