فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 22 شهریور 1397 09:48 ق.ظ نظرات ()

یکی از بهترین کارهایی که ولادیمیر پوتین در چند سال اخیر انجام داده انتخاب اوروس به عنوان خودروی ریاست جمهوری خود بوده و نسخه‌ی کوچک‌تر این خودرو به اندازه‌ی لیموزین فول سایز پوتین لوکس و اشرافی است. ما این خودرو را در نمایشگاه خودروی مسکو مشاهده کردیم اما بسیاری از افراد معتقد هستند سنات از رولزرویس گوست کپی‌برداری کرده است. البته در ویدئوی جدیدی که از این خودرو منتشر شده به وضوح می‌توان میزان اشرافیت آن را مشاهده نمود.


علیرغم جلوپنجره‌ی بزرگ، فرم سه جعبه‌ای و چراغ‌های مستطیل شکلی که ما را به یاد محصولات رولزرویس می‌اندازند، اوروس سنات هویت خودش را دارد. این خودرو توسط پورشه و نامی که مخفف موسسه تحقیقات علمی خودرو و پیشرانه‌ها می‌باشد ساخته شده است.


عناصر کرومی بکار رفته در سنات کاملاً دلپذیر هستند و هیچ نشانی از افراط در آن‌ها دیده نمی‌شود. البته مدل لیموزین ریاست جمهوری این خودرو ضدگلوله بوده اما اگر همین گزینه را در سدان سنات بخواهید متأسفانه به در بسته خواهید خورد.


کابین سنات نیز هیچ کمبودی نداشته و پر از ویژگی‌های لوکس و برجسته است. فینیش مات روی تریم های چوبی ظاهر و حس خوبی داشته و با طرح بژ چرم بکار رفته هماهنگی دارد. شاید با مشاهده‌ی نشستن مجری روی صندلی عقب سنات بگویید کابین این سدان لوکس کمی کوچک است زیرا سر او تقریباً به سقف می‌خورد. البته فرد مورد بحث نیکولای والو است که قبلاً قهرمان بوکس سنگین‌وزن روسیه بوده و قد و جثه‌ی بزرگی دارد.


چیزی که در این ویدئو دیده نمی‌شود پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربوی خفته در زیر کاپوت است. این پیشرانه با پانلی پلاستیکی پوشانده شده بنابراین کاملاً از نظرها پنهان است. پیشرانه‌ی یاد شده در ترکیب با واحدی الکتریکی قدرت 598 اسب بخاری داشته و با یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک همکاری می‌کند.


سنات از ژانویه‌ی سال 2019 وارد چرخه فروش خواهد شد و انتظار می‌رود در اولین سال حضور در بازار به دست 150 مشتری برسد. البته اوروس برنامه‌هایی برای عرضه‌ی این سدان لوکس در بازارهای دیگر و فروش سالانه‌ی 10 هزار دستگاهی دارد.