فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 11 مهر 1397 06:59 ب.ظ نظرات ()

وین فست که اولین خودروساز تولید انبوه ویتنامی می‌باشد با دو خودروی جدید در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 حضور یافته است. گفته شده این محصولات جدید در طراحی خود زیبایی طبیعی زادگاهشان را نشان می‌دهند.


سدان لوکس A2.0 و شاسی‌بلند لوکس SA2.0 به عنوان محصولاتی لوکس در سراسر جهان فروخته خواهند شد. این خودروها در یک تأسیسات 335 هکتاری کاملاً جدید در شمال ویتنام روی خط تولید خواهند رفت. انتظار می‌رود اولین نمونه‌های تولیدی در ژوئن سال 2019 به مشتریان تحویل داده شوند.


هر دو خودرو از نظر طراحی دارای نشان V کرومی در مرکز جلوپنجره هستند و همچنین یک نوار کرومی افقی با دیلایت های LED ادغام شده است.


مدل سدان با کاپوت طویل، خط سقف کشیده، ستون C طویل‌تر و تناسبات کلی بالانس شده خودنمایی می‌کند. از طرف دیگر شاسی‌بلند وین فست را داریم که ظاهر عضلانی‌تری داشته و از خطوط شناور و کاسه‌چراغ‌ها، مه شکن‌ها و ورودی‌های هوای مشکی سود می‌برد. این شاسی‌بلند هفت‌نفره یک انتخاب کاربردی برای خانواده‌ها می‌باشد.
داخل کابین می‌توانیم طراحی داشبورد بسیار تر و تمیز و ساده را ببینیم که دکمه‌های بسیار کمی داشته و صفحه لمسی 10.4 اینچی بزرگ در آن خودنمایی می‌کند. گفته شده سیستم‌عامل بکار رفته ساده و ظریف بوده و برای مثال هوم پیج آن تنها دارای سه آیکن برای بالاترین دسترسی می‌باشد. همچنین دستورات سیستم تهویه مطبوع را می‌توان از صفحه لمسی صادر کرد.
هر دو محصول جدید وین فست از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو که دو قدرت متفاوت دارد استفاده خواهند کرد. نمونه‌ی اولی قدرت 176 اسبی و گشتاور 300 نیوتون متری داشته درحالی‌که نسخه‌ی قوی‌تر از قدرت 231 اسب بخاری و گشتاور 350 نیوتون متری برخوردار است. البته شاسی‌بلند لوکس SA2.0 تنها با پیشرانه قوی‌تر عرضه می‌شود. این پیشرانه با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک همراه شده و با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان سیستم چهار چرخ محرک را نیز سفارش داد.
سدان لوکس A2.0 شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 8.9 ثانیه‌ای (برای مدل 176 اسبی) داشته درحالی‌که شتاب مدل مجهز به پیشرانه‌ی قوی‌تر برابر با 7.1 ثانیه می‌باشد. شتاب نسخه دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک شاسی‌بلند وین فست نیز به ترتیب 8.9 و 9.1 ثانیه اعلام شده است.