در بیانیه‌ای که دو روز پیش منتشر شد، ب‌ام‌و تعداد قابل‌توجهی از محصولات خود را فراخوان کرد.


در ماه آگوست این برند مجبور شده بود 480 هزار دستگاه خودروی خود در اروپا و آسیا را فراخوان کند که بیش از 300 هزار دستگاه آنها در قاره سبز حضور داشتند.


این فراخوان هم‌اکنون گسترش یافته و به حدود 1.6 میلیون دستگاه رسیده است. ب‌ام‌و پس از بررسی‌های بیشتر فهمیده که خودروهای بیشتری مشکلات فنی مشابهی دارند.

بنا به گفته‌ی ب‌ام‌و، بازرسان شرکت فهمیده‌اند شاید مایع خنک‌کننده از واحد گردش اگزوز نشت کند و این موضوع احتمال ذوب شدن منیفولد ورودی را به همراه دارد. در شرایط بدتر احتمال وقوع آتش‌سوزی وجود دارد.

ظاهراً امسال گزارش 40 مورد آتش‌سوزی محصولات ب‌ام‌و به دست مقامات کره جنوبی رسیده است و به همین خاطر دولت کره از مالکان خواسته تا زمان خاتمه تحقیقات و پیدا کردن راه‌حل رفع عیب از راندن خودروهای خود اجتناب کنند.

ویدئوهایی از آتش‌سوزی محصولات ب‌ام‌و در فضای مجازی منتشر شده و همین امر پلیس کره را بر آن داشته به دفتر ب‌ام‌و در سئول هجوم ببرد.

2013 BMW 335i xDrive
تمامی خودروهای تحت تأثیر این فراخوان از پیشرانه‌های 4 و 6 سیلندر دیزلی استفاده کرده و بین آگوست 2010 تا آگوست 2017 تولید شده‌اند هرچند دوره‌های تولید هر مدل فرق می‌کند.

انتظار می‌رود به زودی کار آگاه‌سازی مالکان خودروهای تحت تأثیر این فراخوان آغاز شود و همچون همیشه فرایند تعمیر خودروها رایگان خواهد بود.