فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 16 آبان 1397 12:29 ب.ظ نظرات ()

درست خواندید! این یک شورولت کوروت چهاردر است. خودرویی که می‌توانند برای برخی بسیار عالی و برای برخی یک کابوس به نظر برسد. این کوروت چهاردر که متعلق به سال 1980 است، هم‌اکنون در یک نمایشگاه خودرو در کالیفرنیا برای فروش گذاشته شده است. برای این خودرو قیمت 217,200 دلار اعلام شده یعنی تقریباً دو برابر قیمت کوروت ZR1 کنونی. ولی با پرداخت این مبلغ، می‌توانید با سه نفر از دوستانتان سوار یک کوروت شوید. از این کوروت اما اطلاعات موثقی در دست نیست.

در آگهی خودرو گفته شده که این کوروت یک نمونهٔ کارخانه‌ای اصلی است اما تحقیقات دیگری نشان داده‌اند که در اواخر دههٔ 70 میلادی توسط شرکتی بنام California Custom Coach ساخته شده است. درهرحال میدانیم که تنها شش دستگاه از این کوروت چهاردر ساخته شده که این یکی از آن‌ها است. گزارش شده که این خودرو تنها 32 هزار کیلومتر کار کرده است؛ اما غیر از اطلاعات معمول مثل‌اینکه خودرو در شرایط عالی نگهداری شده و تمام تجهیزات آن کار می‌کند، جزئیات دیگری از این کوروت خاص اعلام نشده است.

این کوروت در داخل و خارج به رنگ قرمز تند بوده و در عقب به صندلی‌های شخصی مجهز است که ناراحت به نظر نمی‌رسند. همچنین با توجه به اینکه گفته شده این خودرو کاملاً اصلی و بدون دست‌کاری است، باید زیر کاپوت آن یک پیشرانهٔ 5.7 لیتری V8 با 200 اسب بخار قدرت و یک گیربکس چهار سرعتهٔ اتوماتیک قرار داشته باشد. در سال 2010 نیز نمونهٔ دیگری از همین کوروت چهاردر با قیمتی بالغ‌بر 300 هزار دلار در سایت eBay به فروش گذاشته شده بود.