فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 16 آبان 1397 12:33 ب.ظ نظرات ()

پیکاپ رم 1500 مدل 2019 تحسین‌های زیادی در بر داشته و مشتریان هم استقبال شایانی از این خودرو به عمل آورده‌اند.

رم 1500 2019
چند روز پیش و زمانی که فیات-کرایسلر آمار فروش ماه اکتبر خود در آمریکا را اعلام کرد دیده شد فروش رم 1500 با افزایش 20 درصدی به 28459 دستگاه رسیده است. این میزان فروش رکورد جدیدی را در ماه اکتبر به ثبت رسانده و باعث شده فروش کلی ماه اکتبر رم با رشد 14 درصدی به رکورد ماهانه‌ی جدید 54542 دستگاهی برسد.


واضح است که فیات-کرایسلر از این وضع خوشحال بوده اما خب تنها به همین موضوع اکتفا نمی‌کند. این گروه خودروسازی معتقد است می‌تواند عملکرد بهتری داشته و شاید درباره تصمیم قبلی خود مبنی بر تولید نسل بعدی رم HS در تأسیسات وارن تراک میشیگان تجدیدنظر نمایند.

مایک مانلی مدیرعامل فیات-کرایسلر در مصاحبه با رویترز گفته است: “ما باید به رتبه دوم برسیم.” او با اشاره به میزان فروش پیکاپ های شرکت می‌گوید: “من اهمیتی نمی‌دهم که رتبه‌ی دوم را از چنگ چه کسی درمی‌آورم.”


اشاره‌ی او به فورد و جنرال موتورز است که دو پیکاپ پرفروش آمریکا را می‌سازند. اگرچه رسیدن رم به آمار فروش فورد سری F کار بسیار سختی است اما می‌توان شورولت سیلورادو را از رتبه دوم فروش به زیر کشاند.

جنرال موتورز از اوایل سال جاری انتشار آمار فروش ماهانه‌ی خود را متوقف نموده اما گفته شده فروش پیکاپ سیلورادو در سه‌ماهه سوم سال 2018 برابر با 133329 دستگاه بوده است. این به معنی فروش متوسط 44443 دستگاه سیلورادو در هر ماه است که کمتر از فروش کلی 49186 دستگاهی رم در ماه اکتبر می‌باشد. البته سیلورادو 2019 در حال ارسال به نمایندگی‌ها بوده و احتمالاً این خودرو باعث افزایش فروش شورولت خواهد شد.


مانلی معتقد است افزایش فروش رم 1500 اتفاقی نیست و در آینده نیز ادامه خواهد یافت. او می‌گوید اگر تقاضای زیادی وجود داشته باشد فیات-کرایسلر ظرفیت تولید کافی برای افزایش خروجی در سال آینده دارد.

به منظور حفظ روند رو به رشد، شاید فیات-کرایسلر تصمیم خود برای تبدیل خط تولید سالتیلو در مکزیک به محل تولید خودروهای تجاری آینده را بازگرداند. اگرچه چیزی به‌صورت رسمی اعلام نشده اما این خودروساز قبلاً اعلام کرده بود نسل بعدی رم HD به همراه جیپ واگونیر و گرند واگونیر در میشیگان ساخته خواهد شد.


هنوز مشخص نیست که آیا رم HD در هر دو کارخانه هم تولید خواهد یا خیر اما رویترز اعلام کرده حصول توافق بین آمریکا، کانادا و مکزیک باعث می شود مکزیک مکان مناسبی برای تولید خودرو باشد. این خبرگزاری اعلام کرده توافق صورت گرفته محدودیتی برای تعداد پیکاپ صادراتی از مکزیک به آمریکا قائل نشده است.

رم 1500
صرف‌نظر از مکان تولید پیکاپ ها، مانلی می‌گوید تأسیسات استرلینگ هیتس که مشغول تولید رم 1500 است توانایی افزایش تولید را داراست. این کارخانه در حال حاضر حدود 65 پیکاپ را در هر ساعت می‌سازد و می‌تواند با سرعت فعلی حدود 400 هزار پیکاپ را به‌صورت سالانه بسازد.