فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 16 آبان 1397 12:33 ب.ظ نظرات ()

افراد ثروتمند زیادی هستند که به دنبال یک لیموزین تشریفاتی می‌گردند. گزینه‌های متنوعی در بازار وجود دارند که از رولزرویس تا ون‌های لوکس را شامل می‌شوند؛ اما اگر به دنبال حسی کلاسیک‌تر هستید می‌توانید این مرسدس قدیمی را نگاه کنید.


خودروی موردبحث ما یک دستگاه مرسدس بنز 600 مدل 1969 است که قبلا یکی از لوکس‌ترین محصولات زمان خود بوده اما ما درباره‌ی مرسدسی مرسوم و عادی صحبت نمی‌کنیم بلکه خودروی یاد شده یک پولمن است.


بجای وجود فاصله‌ی 3.2 متری بین محورها، 600 پولمن فاصله‌ی بین محوری 3.9 متری داشته و به همین خاطر فضای زیادی در بخش عقب ایجاد شده است. از این نظر تنها رولزرویس‌ها و بنتلی‌های لوکس می‌توانند با پولمن رقابت کنند.


اگرچه دایملر تعداد 2677 دستگاه از مرسدس 600 را بین سال‌های 1963 تا 1981 ساخته اما تنها 304 دستگاه از آن‌ها از نوع پولمن کشیده‌تر بوده‌اند. این روزها پیدا کردن چنین خودرویی آسان نیست اما خب یکی از این پولمن ها آماده‌ی حراج شده است.


این پولمن از رنگ بدنه‌ی آبی تیره و کابین قرمز پررنگ سود برده و مالک فعلی آن خودرو را در سال 2005 خریداری کرده و در دو سال گذشته بیش از 40 هزار دلار را صرف بازسازی و سرویس خودرو کرده که یکی از همین موارد سیستم تعلیق هیدرولیکی می‌باشد.


حراجی مشهور RM Sotheby’s در توصیف این خودرو گفته است:

یافتن یک مرسدس پولمن 600 با چنین وضعیت سرویس کامل و شرایط فنی خوب کار سختی است.