فرشید خراشادیزاده چهارشنبه 16 آبان 1397 12:36 ب.ظ نظرات ()

شاید نسخه‌های پیش‌تولیدی ب‌ام‌و X3 M و X4 M ماه پیش رونمایی شدند اما این خودروها در بدنه‌ی خود لایه نازکی از پوشش استتاری را به همراه داشتند.


با در نظر گرفتن این موضوع، بیمر پست تصمیم به انتشار رندری از این دو شاسی‌بلند پرفورمنس گرفته است. این رندرها ایده‌ی بهتری از آنچه که انتظار داریم ایجاد می‌کنند.


اصلاحات صورت گرفته در مقایسه با نسخه‌های استاندارد X3 و X4 دقیقاً همان‌هایی هستند که انتظار داریم. این موارد شامل نمای جلو و عقب اصلاح شده، ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، رکاب‌های جانبی عضلانی‌تر، رینگ‌های سفارشی و اسپویلرهای لبه‌ای نصب شده در بخش عقبی سقف می‌باشد. قطعاً استفاده از این قطعات باعث افزایش جذابیت بصری شاسی بلندهای ب‌ام‌و می‌شود.


ب‌ام‌و هنوز مشخصات فنی نهایی X3 M و X4 M را تأیید نکرده اما اعلام کرده آن‌ها از پیشرانه‌ی 6 سیلندر خطی با دو توربو سود خواهند برد. بر پایه‌ی خبرهای منتشر شده، هر دو خودرو قدرت 454 اسب بخاری خواهند داشت و شاید در آینده نسخه کامپتیشن آن‌ها با قدرتی نزدیک به 500 اسب بخار هم تولید شود. این پیشرانه ظاهراً در جدیدترین نسل M3 و M4 هم بکار خواهد رفت.


کراس اوورهای جدید ب‌ام‌و منحصراً با سیستم چهار چرخ محرک مشابه M5 جدید عرضه خواهند شد. از دیگر اصلاحات این دو خودرو می‌توان به دیفرانسیل عقب فعال M و سیستم تعلیق اسپورت تری اشاره کرد که ارتفاع خودرو را کاهش داده و هندلینگ را بهبود خواهد بخشید.


ب‌ام‌و اطلاعات زیادی از زمان رونمایی شاسی بلندهای اسپورت خود را منتشر نکرده اما انتظار داریم این دو قلوی جذاب را اوایل سال آینده ببینیم. احتمالاً اولین نسخه‌ها نیز در اواسط سال 2019 به دست مشتریان خواهند رسید.