فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 17 مرداد 1398 09:43 ق.ظ نظرات ()

قطعات تولیدی پورشه قیمت ارزانی ندارند و حتی اگر شما مبلغ بالایی را نیز برای این قطعات پرداخت کنید تضمینی برای معتبر بودن آن‌ها وجود نخواهد داشت.


همان‌گونه که پورشه می‌گوید، بازار قطعات تقبلی کاملاً پررونق بوده بنابراین این شرکت تیمی متشکل از افراد حفاظت از هویت برند را به منظور به دام انداختن تولیدکنندگان قطعات تقلبی تشکیل داده است. این تیم وظیفه‌ی سختی دارد زیرا اینترنت فروش قطعات و وسایل جانبی تقلبی را بسیار آسان کرده است.

البته کار این تیم تأثیرگذار هم بوده زیرا کمپانی می‌گوید بیش از 200 هزار مورد را سال پیش مصادره کرده است. این قطعات و وسایل گوناگون حدود 67.2 میلیون دلار ارزش داشته‌اند. پورشه همچنین خاطرنشان ساخته از این میزان وسیله‌ی مصادره شده 33 هزار مورد شامل قطعات خودرویی بوده و بیش از 2.2 میلیون دلار ارزش داشته‌اند.

بدون هرگونه تعجبی، برخی از این وسایل به‌صورت آنلاین به فروش می‌رسیده‌اند و پورشه وب‌سایت‌های آمازون، علی‌بابا و eBay را مکانی مناسب برای فروش آن‌ها اعلام کرده است. البته اینترنت تنها مکان برای خرید وسایل تقلبی نبوده زیرا این خودروساز آلمانی به وسایلی همچون تی‌شرت، کلاه و عینک آفتابی جمع آوری شده از سراسر جهان از هنگ‌کنگ گرفته تا خود آلمان اشاره کرده است.


خوشبختانه تشخیص قطعات و وسایل تقلبی خیلی سخت نبوده زیرا یکی از کارکنان حفاظت از برند پورشه می‌گوید بسیاری از قطعات یاد شده بسیار ارزان‌تر از حد نرمال بوده‌اند یا نشان پورشه را به‌طور افتضاحی کپی کرده‌اند. گفته شده در برخی از این وسایل بجای اسب مشهور پورشه حیوان دیگری همچون یک گوسفند ایستاده روی دو پا به چشم خورده است!

اگرچه بسیاری از وسایل مصادره شده شامل لوازم جانبی خودرویی و وسایل سبک زندگی بوده اما کارمند پورشه می‌گوید برخی وسایل عجیب مخصوصاً در کشور ترکیه مصادره شده‌اند. از جمله‌ی این موارد می‌توان به هزاران قرص تقویت نیروی جنسی که شکل مشابه نشان پورشه داشته‌اند اشاره کرد.


حدود 80 درصد وسایل مصادره شده ساخت چین بوده و بسیاری از آن‌ها در شنژن تولید شده‌اند. به همین خاطر کارمند پورشه چندین بار در سال به این منطقه سفر کرده است.

وسایل مصادره شده می‌توانند خطرناک باشند زیرا پورشه می‌گوید همه‌چیز از جمله کیسه‌های هوا، دیسک‌های ترمز و رینگ‌ها کپی شده و به‌صورت تقلبی تولید می‌شوند. این امر می‌تواند ریسک خطرناکی به همراه داشته باشند زیرا این قطعات هرگز تست و تائید نشده‌اند.