فرشید خراشادیزاده پنجشنبه 17 مرداد 1398 09:54 ق.ظ نظرات ()

لامبورگینی اوراکان اوو در پیست هوکنهایم آلمان تنها نیم ثانیه کُندتر از هایپرکار پورشه 918 است. هرچند ممکن است این غیرممکن به نظر برسد اما «کریستین گبهارت» از مجلهٔ آلمانی Sport Auto با این سوپراسپرت ایتالیایی یک دور پیست هوکنهایم را ظرف 1 دقیقه و 49 ثانیه طی کرده است. با نگاهی به دیگر لپ تایم‌های این پیست می‌توان دید که اوراکان اوو حتی از پورشه 911 GT2 RS هم یک‌دهم ثانیه سریع‌تر است یعنی همان خودرویی که دو سال پیش رکورد اوراکان پرفورمانته را در نوربرگ‌رینگ شکست.

اوراکان اوو در پیست هوکنهایم 1.5 ثانیه از مرسدس AMG GT R سریع‌تر است اما هشت‌دهم ثانیه کُندتر از مک‌لارن 720S توانسته یک دور این پیست را طی کند؛ اما علت این سرعت فوق‌العادهٔ اوو چیست؟ شاید مهم‌ترین دلیل، پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 تنفس طبیعی آن باشد که مثل پرفورمانته 640 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و این نیرو از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

اوراکان اوو به لطف این قوای محرکه ظرف تنها 2.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 325 کیلومتر بر ساعت را هم دارد؛ بنابراین حداکثر سرعت پورشه 918 تقریباً با اوو یکسان است اما در شتاب صفرتاصد 0.2 ثانیه از سوپراسپرت ایتالیایی کُندتر است. تایم زنی اوراکان اوو در هوکنهایم توسط دوربینی در داخل کابین آن فیلم‌برداری شده است که می‌توانید این ویدئو را در ادامه مشاهده کنید.

نمایشگر ویدیو
00:00
02:42

[دانلود ویدئو]