منوی اصلی
مجله فوق تخصصی صنعت و طراحی خودرو
 • اگر یک خودروی گران‌قیمت ایتالیایی را می‌رانید، نباید درباره‌اش غرولند و شکایتی داشته باشید!
  خب ما می‌خواهیم قانون بالا را بشکنیم. شاید به خاطر این کار از ما متنفر شوید اما باید گفت که مزراتی کواتروپورته یک خودروی کاملاً غیر هیجان‌انگیز است.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  2016 Maserati Quattroporte S Q4

  قبل از اینکه ما را آماج حملات خود قرار دهید اجازه دهید در لفافه بگوییم که این خودرو خارق‌العاده است. کواتروپورته لوکس بوده و نشان عظیم مزراتی را یدک می‌کشد خب پس مشکل این خودرو کجاست؟ کواتروپورته خودروی بدی نیست اما وقتی آن را با رقبای دیگری در این سگمنت مقایسه می‌کنید، می‌بینید که آن‌ها در رده‌ی بالاتری قرار دارند و کواتروپورته نمی‌تواند به آن استانداردها برسد. این خودرو حتی استانداردهای پایین‌تری دارد و این یک مشکل بزرگ است.
  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  2016 Maserati Quattroporte S Q4

  تقریباً همه‌ی کسانی که ما می‌شناسیم شانه‌هایشان را بالا انداخته و گفته‌اند: “فقط همین؟ من انتظار بیشتری داشتم.” اگر تصور شما از خودروهای لوکس چیزی بیشتر است، خودروهای زیاد دیگری وجود دارند که دراماتیک‌تر از کواتروپورته بوده و رضایت شما را جلب خواهند کرد. این سدان حس زیادی در روی جاده ندارد و طراحی آن نیز به‌طور ویژه‌ای زیبا نیست.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  یک مورد طراحی که واقعاً ما را عصبانی می‌کند، چرخ‌های کوچک این خودرو است. رینگ‌های 19 اینچی داخل گلگیر را به‌طور کامل پر نمی‌کنند و تصویری ارزان‌قیمت از خودرو می‌سازند. تا زمانی که رینگ‌های 20 یا 21 اینچی در زیر خودرو نباشند، یک جای کار می‌لنگد.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  اگر به تصویر ذهنی خود از خودرو اهمیت نمی‌دهید و یک سدان لوکس بزرگ می‌خواهید، مزراتی یک حقه‌ی بزرگ است. در نگاهی گذرا، کواتروپورته شیک و محافظه‌کار است. از طرفی این خودرو از امتیاز خاص بودن نیز بهره می‌برد چرا که مزراتی ها عموماً نایاب هستند.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  مزراتی ها به خاطر غرش‌های عصبی پیشرانه‌های 8 سیلندر مشهورند اما این کواتروپورته S Q4 در زیر کاپوت پیشرانه‌ای 6 سیلندر دارد. پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربوی ساخت فراری در هنگام تخت گاز به خوبی می‌غرد اما ما متقاعد شدیم که شلبی GT350 که هفته‌ی پیش در اختیار ما بود صدای بسیار بلندتری داشت. قرار دادن خودرو در حالت اسپورت کمی اوضاع را بهتر می‌کند اما مزراتی بسیار رام و مطیع است.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  با 404 اسب بخار قدرت و 550 نیوتون متر گشتاور، کواتروپورته می‌تواند در زمان 4.6 ثانیه به تندی 96 کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو سریع‌تر از آن چیزی است که می‌خواهید اما در برخی مواقع انتظارات را برآورده نمی‌کند چرا که تأخیرهای همیشگی توربو دیده می‌شود.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  فرمان خودرو سفت و محکم است و احساس سنگینی دارد ولی کاملاً پاسخگوست اما کل تجربیات شما به‌وسیله‌ی شیفترهای بسیار بد به فنا می‌رود. این شیفترها بزرگ هستند و با چرخش فرمان نمی‌چرخند. حتی اگر از آن‌ها استفاده نکنید، باز هم شما را عصبانی خواهند کرد؛ و همین داستان درباره‌ی انتخاب‌کننده‌ی دنده‌ی جوی استیک مانند نیز وجود دارد. فیات کرایسلر که مالک مزراتی است حتی مجبور شده تا برخی خودروها را به خاطر این نوع تنظیمات فراخوان کند چون مردم نمی‌دانند چگونه از آن استفاده کنند و این به یک مسئله‌ی ایمنی تبدیل شده است. در خاتمه، سواری خودرو خاص نیست. خودرو کار خود را انجام می‌دهد اما اگر دینامیک رانندگی چشمگیری را از یک سدان بزرگ انتظار دارید، کواتروپورته بهترین انتخاب نیست.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  کابین کواتروپورته نیز ناامیدی بزرگ دیگری است. ما چرم قرمز و تریم زگنای آپشنال را دوست داریم اما خاص نیستند. قطعات زیادی از فیات کرایسلر وجود دارند که حس ارزانی را ایجاد می‌کنند. پلاستیک ارزان همه‌جا یافت می‌شود و برخی موارد عصبانی کننده وجود دارند که نشان می‌دهند مزراتی به جزئیات توجهی نداشته است.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  اگر نگاهی به دیگر خودروهای حاضر در این کلاس بیندازید، می‌بینید که مزراتی در بحث تجهیزات نیز عقب است. در مقایسه با ب‌ام‌و سری 7، مرسدس S کلاس، آئودی A8 و یا RS7 و حتی پورشه پانامرا، مزراتی استخوان لختی بیش نیست!

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  هیچ‌کدام از تجهیزاتی که در این قیمت انتظارش را دارید وجود ندارد. کروز کنترل تطبیق‌پذیر وجود ندارد، هدآپ دیسپلی هم همین‌طور. نه خبری از دوربین 360 درجه‌ای است و نه شارژ بی‌سیم تلفن همراه. چشمتان را به روی هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری خودکار و دستیار حفظ خودرو در بین خطوط هم ببندید. برخی از این تجهیزات در هوندا سیویک هم یافت می‌شوند اما باعث خجالت است که این موارد را در یک مزراتی نمی‌بینید.


  نقاط قوت اصلی کواتروپورته به نیزه‌ی سه شاخی که حمل می‌کند و پیشرانه‌ی ساخت فراری مربوط می‌شود اما غیرازآن، تقریباً چیز دیگری وجود ندارد که باعث شود این خودرو را به رقبا ترجیح دهیم. مزراتی باید روحی تازه در سدان پرچم‌دار خود بدمد تا بتواند با دیگران رقیبان مبارزه نماید.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  شاید بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف خودرو فقدان حس خالص و نابی است که در هنگام رانندگی و پشت فرمان باید باشد، از طرف دیگر نیز اکثر تجهیزات مورد انتظار وجود ندارد. خودرویی مثل مرسدس C450 AMG سواری بهتر، صدای بهتر و تجهیزات بیشتری دارد اما فقط کسری از قیمت کواتروپورته را طلب می‌کند.

  2016 Maserati Quattroporte S Q4

  2016 Maserati Quattroporte S Q4
  اگر قلب شما با مزراتی است، گرن توریسمو وحشی‌تر و جذاب‌تر است اما اگر چیزی کاربردی‌تر را نیاز دارید، لوانته مدرن‌تر است. اگر ما پول خرید این‌گونه خودروها را داشته باشیم، آئودی RS7 را برمی‌گزینیم.


  نقاط قوت: نشان مزراتی، خاص بودن، پیشرانه‌ی ساخت فراری

  نقاط ضعف: فقدان تجهیزات، قیمت بالا، مشکلات ارگونومیکی


  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • کروز کنترل تطبیقی (ACC) درواقع یک کروز کنترل هوشمند است که می‌تواند هنگام نزدیک شدن به خودرو جلویی به‌صورت خودکار سرعت را کم می‌کند و با ماشین مقابل همگام گردد. به‌این‌ترتیب که ابتدا راننده حداکثر سرعت را تعیین می‌کند سپس سیستم توسط یک حسگر رادار کوچک که در پشت جلوپنجره در زیر سپر قرار می‌گیرد، اگر خودروی جلویی کندتر حرکت کند سرعت شما به‌صورت خودکار کاهش می‌یابد و فاصله مجاز از خودروی جلویی کنترل می‌شود و اگر سیستم متوجه شود که دیگر خودرویی مقابل شما نیست، کروز کنترل با کنترل دریچه هوا سرعت شما را افزایش و به میزانی که تنظیم کردید بازمی‌گرداند. کروز کنترل تطبیقی همچنین بانام‌های کروز کنترل فعال، کروز کنترل مستقل، کروز کنترل هوشمند، و یا کروز کنترل رادار نیز شناخته می‌شود. در اکثر موارد این کار توسط یک رادار کوچک در پشت جلوپنجره مشبک و یا در زیر سپر انجام می‌گردد اما برخی از خودروسازها از لیزر، استفاده می‌کنند. فن‌آوری ACC هم در روز و هم در شب قابل‌استفاده است اما توانایی‌های آن در باران شدید، مه و برف مختل می‌شود.

  Adaptive cruise control radar illlustration
  Adaptive cruise control radar illlustration

  ACC، بخش مهمی از آینده اتومبیل‌های بدون راننده را تشکیل می‌دهد. کروز کنترل تطبیقی به‌طور معمول با هشدار برخورد از جلو همراه است حتی اگر آن را فعال نکرده باشید. درزمانی که ACC درگیر می‌شود، سرعت ماشین با کمک ترمز و با حداکثر نیمی از نیروی پتانسیل ترمز کاهش میابد. (راننده و مسافر از این ترمزگیری احساس ناراحتی نمی‌کنند) انجام ترمز توسط چراغ قرمز فلش در بالای داشبورد (که در تصویر مربوط به فورد تورِس مشاهده می‌کنید)، یا با کلمات “!Brake” و یا “!Brake Now” در صفحه کیلومتر شمار نشان داده می‌شود و یا با صدایی رسا انجام این کار را به اطلاع شما می‌رساند. وقتی ACC درگیر نیست، سیستم همچنان به ردیابی ترافیک مقابل می‌پردازد و با اعلام هشدار شمارا از حوادث بالقوه باخبر می‌کند.

  Adaptive cruise control radar illlustration
  طرز استفاده از ACC

  برای تنظیم کروز کنترل تطبیقی شما همان کاری را انجام دهید کهدر یک کروز کنترل استاندارد انجام می‌دادید. راننده پس فشار دادن دکمه “set”سرعت موردنظرش را در ACC مشخص می‌کند. بعدازآن، اگر بخواهد می‌تواند با فشار دادن دکمه‌های + و – سرعت را کم یا زیادتر کند. درنهایت، راننده می‌تواند فاصله موردنظر از ماشین جلویی را تنظیم کند که اغلب با سه دکمه کوتاه، متوسط، و بلند قابل تنظیم است. برخی از خودروسازان این مورد را با ۱، ۲ یا ۳ نشان می‌دهند.

  شاخص در پانل ابزار و یا صفحه‌نمایش ماشین اغلب چیزی مانند خطوط همگرا، در بی‌نهایت را نشان می‌دهد که خب همان جاده است. هنگامی‌که رادار یک ماشین را در مقابل شما تشخیص می‌دهد یک آیکون ماشین نمایش داده می‌شود و یا آیکون ماشین تغییر رنگ می‌دهد.

  اگر شما برای اولین بار می‌خواهید از ACC ماشین جدیدتان استفاده کنید آن را در طولانی‌ترین فاصله تنظیم کنید تا به‌مرور با عملکرد سیستم ACC این خودرو آشنا شوید. (حتی اگر خودرو قبلی شما هم این سیستم را داشته است.)

  Adaptive cruise control radar illlustration
  تکنولوژی پشت ACC

  کروز کنترل تطبیقی به‌طور معمول با استفاده از رادار ماشین مقابل را شناسایی می‌کند. در ACC هایی که فول-رنج هستند، برخی از خودروسازان از دو رادار استفاده می‌کنند که یکی برای محدوده نزدیک یعنی حدود ۳۰ متر و دوم برای پوشش محدوده دور یعنی حدود ۱۸۰ متر مورداستفاده قرار می‌گیرد. درحالی‌که برخی هم از ACC های فول-رنج که قادر به استفاده از یک رادار هست نیز استفاده می‌کنند.

  سیستم ACC با استفاده از کنترل دریچه هوا سرعت را افزایش می‌دهد و با حداکثر نیمی از نیروی پتانسیل ترمز سرعت شمارا کاهش می‌دهد.

  اوایل ورود ACC ها رقابت بین استفاده از لیزر و رادار وجود داشت اما رادار هم در آب‌وهوای بد بهتر کار می‌کند و هم هزینه پایین‌تری نسبت به لیزر دارد. بااین‌حال، همچنان برخی از ACC ها نوری هستند. سوبارو از دو دوربین در جلوی آینه وسط برای سیستم بینایی آن استفاده می‌کند که در سیستم ترمز اتوماتیک آن‌هم کاربرد دارد و در سرعت‌های پایین اگر یک عابر پیاده در مسیر شما قرار گیرد خودرو را متوقف می‌کند.

  ACC ممکن است در آب‌وهوای بد مشکل‌آفرین گردد. ممکن است در باران سنگین یا برف، سنسور مسدود می‌شود (که یک هشدار دریافت می‌کنید) یا سنسور در پنجره مشبک و یا در زیر سپر پوشیده از برف یا گل شده باشد.

  تاکنون، کروز کنترل تطبیقی پیشرفت‌های زیادی نکرده است و تنها در برخی خودروها دقیق‌تر شده است. البته اخیراً پورشه می‌خواهد با سیستم بروز شده InnoDrive خود در همه حال شتاب جانبی معینی را در پیچ‌ها حفظ کند که در این صورت نیازی نیست راننده در پیچ‌ها هدایت خودرو را مجدد به‌دست گیرد و علاوه بر آن در این حالت سوخت کمتری هم مصرف می‌شود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • فولکس پاسات آلتراک ثابت می‌کند که شما برای به دست آوردن کاربرد زیاد و توانایی آفرود نیازی به یک شاسی‌بلند ندارید. این خودرو جادار بوده، به خوبی ساخته شده و از سیستم چهارچرخ محرک هوشمندی سود می‌برد که برای گذر از مسیرهای سخت و همچنین کشیدن تریلرهای سنگین مناسب است.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4
  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4 Allroad

  خودروهای استیت با قابلیت آفرود (همانند آلتراک) کمیاب هستند اما در این میان آئودی با A4 آلرود جایگزینی را برای خریداران پاسات ارائه کرده است. همانند همه‌ی A4 ها، این خودرو از نمایی تیز، کابینی لوکس و در مورد آلرود از سیستم چهارچرخ محرک کواتروی بهبود یافته بهره می‌برد. با ما باشید تا ببینیم هر خودرو چگونه در میدان رقابت عمل می‌کند.

  استایل و طراحی
  این خودروها در نظر خریداران جذاب خواهند بود زیرا به اندازه‌ی شاسی بلندها بزرگ و خشن نبوده و در مورد پاسات آلتراک ما شاهد همان نمای صاف و یکدست و جاافتاده‌ی پاسات استاندارد هستیم. البته ظاهر آلتراک همان پاسات استاندارد نیست و شاهد سپرهای بزرگ‌تر با محافظ‌های استفاده شده در قوس چرخ‌ها هستیم. رینگ‌های بکار رفته نیز جدید بوده و ارتفاع خودرو افزایش یافته که به توانایی‌های آفرود خودرو اشاره دارد.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4
  A4 آلرود مسلماً خوش‌قیافه‌تر بوده و از همان نوع رکاب‌های جانبی و محافظ‌های استفاده شده در پاسات بهره می‌برد اما به لطف چراغ‌های گوشه‌دار و سپر جلوی بازطراحی شده، هدفمندتر از پاسات احساس می‌شود. در مقایسه با A4 معمولی، آلرود دارای میله‌های عمودی در جلوپنجره است تا اطمینان حاصل گردد که این مدل را با نسخه‌های معمولی اشتباه نمی‌گیرید.

  Audi A4 Allroad
  Audi A4 Allroad

  هر دو خودروساز بدون اینکه از ماهیت خود دور شوند نمایی کاربردی به خودروهایشان بخشیده‌اند. اگر استایل و طراحی تنها اولویت باشد،A4 فولکس را شکست می‌دهد. خطوط واضح و نمای جلوی گیرا، آئودی را خاص‌تر از پاسات نشان می‌دهند.
  Volkswagen Passat Alltrack
  Volkswagen Passat Alltrack

  نمای داخلی
  با قدم گذاشتن به کابین پاسات مشاهده می‌شود که این خودرو بالاترین نسخه است. استیت استاندارد کیفیت کابین خوبی دارد اما در آن از برخی مواد پلاستیکی استفاده شده اما در آلتراک شاهد تریم جذاب فلز هستیم. داخل کابین شاهد سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه‌نمایش لمسی 6.5 اینچی و سیستم تهویه هستیم. در کل نمای داخلی خودرو یکی از بهترین‌های کلاس بوده و حس خودرویی گران‌بها را ایجاد می‌کند.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4
  A4 آلرود از همان کابین مدل عادی بهره می‌برد اما یکی از بهترین‌ها است. کیفیت ساخت و احساس موجود در کابین استثنایی بوده و برخی از خودروهای گران‌تر را نیز شرمنده می‌کند. اگر از سواری و رانندگی لذت می‌برید،A4 از پاسات پیشی می‌گیرد و از نظر ارگونومیکی اولویت با راننده است. صفحه‌نمایش 7 اینچی این خودرو نیز بزرگ‌تر از نمونه‌ی موجود در پاسات می‌باشد.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4
  در بحث فضای کابین، فولکس تلافی می‌کند و در بخش فضای سرنشینان و صندوق تقریباً در صدر کلاس قرار می‌گیرد. در بخش عقب فضای کافی برای 3 سرنشین بزرگ‌سال وجود دارد و فضای صندوق 639 لیتری تنها 11 لیتر کمتر از نمونه‌ی استیت عادی است. فضای صندوق آئودی 490 لیتر بوده اما فضای پای زیادی برای سرنشینان عقب فراهم است هرچند که نمی‌تواند در این بخش با فولکس رقابت نماید.

  سواری
  پاسات تقریباً 30 میلی‌متر بلندتر از مدل استاندارد است اما به لطف برخی ریزه‌کاری‌های انجام شده در سیستم تعلیق و وجود سیستم چهارچرخ محرک، قدبلندتر احساس می‌شود. موقعیت رانندگی بالاتر باعث رانندگی آسان در شهر می‌شود. اگرچه مقدار کمی تکان‌های بدنه وجود دارد اما سیستم چهارچرخ محرک چسبندگی خوبی را ایجاد می‌کند. برای آفرود، ارزشش را دارد که سیستم کنترل شاسی دینامیک را سفارش دهید.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4
  A4 آلرود اولین مدل آئودی است که از جدیدترین سیستم کواترو یعنی “اولترا” بهره می‌برد. خودرو کامپیوتری دارد که می‌تواند شرایط جاده را درک کرده و حداکثر چسبندگی را ایجاد نماید. در شرایط معمولی،90 درصد قدرت به چرخ‌های جلو انتقال می‌یابد اما در زمان نیاز این سیستم هوشمند قدرت را به چرخ‌های عقب نیز می‌فرستد. در گذشته انتقادهایی وجود داشت مبنی بر اینکه این خودرو از سواری سفتی در رنج است اما هم‌اکنون به لطف اضافه شدن دامپرها تطبیق شونده، خودروی جدید از این ضعف در امان است.

  پیشرانه‌ها
  پاسات تنها از یک پیشرانه‌ی 2 لیتری توربودیزل با خروجی‌های متفاوت 142 یا 187 اسب بخاری استفاده می‌کند که به صورت سفارشی به گیربکس اتوماتیک DSG متصل است. پیشرانه‌ی 142 اسبی شاید قدرتمند به نظر نیاید اما ماهیت گشتاوری آن به این معنی است که در استفاده‌های روزمره بسیار توانمند نشان می‌دهد. بهترین نسخه ازنظر مصرف سوخت مدل 142 اسب بخاری با گیربکس دستی است که مصرف 4.1 لیتری دارد.

  Volkswagen Passat Alltrack
  آئودی نیز به گروه فولکس‌واگن تعلق دارد و بنابراین مدل سطح پایه‌ی آلرود از همان پیشرانه‌ی 2 لیتری دیزل موجود در پاسات استفاده می‌کند. ازآنجایی‌که در این خودرو عمده‌ی تمرکز بر روی راننده است، برخی پیشرانه‌های قوی‌تر دیگر نیز در دسترس هستند از جمله پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری دیزلی با دو خروجی 215 و 268 اسب بخار. این پیشرانه‌ی آخری تنها با گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک قابل سفارش است. درحالی‌که پیشرانه‌های دیزل محبوب اکثر افراد هستند اما پیشرانه‌ی 2 لیتری بنزینی توربو هم در دسترس است که شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 6.1 ثانیه‌ای را به A4 آلرود اعطا می‌نماید.

  Audi A4 Allroad
  ارزش در برابر پول پرداختی
  پاسات آلتراک برچسب قیمتی 31 هزار پوندی دارد اما انتخاب گیربکس اتوماتیک بهای آن را به بیش از 34 هزار پوند می‌رساند. برخی آپشن های دیگر نیز وجود دارند از جمله دامپرهای تطبیق شونده‌ی 705 پوندی و دستیار تریلر 500 پوندی.


  هنوز قیمت رسمی آئودی A4 آلرود اعلام نشده اما انتظار داریم قیمت آن بین 33 تا 35 هزار پوند باشد. درحالی‌که باید بهای مشابهی با پاسات را برای گیربکس اتوماتیک و دیگر آپشن ها در آئودی بپردازید اما باید گفت که سیستم کواتروی آئودی راضی‌کننده‌تر از فولکس بوده و ارزش آئودی به‌طور معقولی بالاتر است.
  قضاوت نهایی
  این خودروها سطوح مشابهی از راحتی، فضا و سیستم چهارچرخ محرک را پیشنهاد می‌کنند. هر کدام را که انتخاب کنید ضرر نمی‌کنید.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4
  اگر جادار بودن اولویت اصلی شماست، پاسات در صدر قرار می‌گیرد. این خودرو تقریباً ارزان‌تر بوده و فضای داخلی و صندوق بزرگ‌تری دارد؛ اما اگر دنبال خودرویی با حس گران‌بهاتر هستید، نمای تیز A4 و سیستم چهارچرخ محرک فوق‌العاده‌ی این خودرو می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

  Volkswagen Passat Alltrack vs Audi A4

  امتیاز کلی فولکس‌واگن پاسات آلتراک

              8

  امتیاز کلی آئودی A4 آلرود

  7.8

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • ولوو با عرضه‌ی سدان جدید S90 جایگزینی تازه برای خریداران پیشنهاد کرده است. در میان مهم‌ترین رقبای این خودرو ب‌ام‌و سری 5 قرار دارد که در آینده‌ای نزدیک با نسل جدید جایگزین خواهد شد. سری 5 فروش بالایی داشته و بی‌شک در زمینه‌ی لذت رانندگی، سنگ محک این کلاس به شمار می‌رود. ما این دو برند خوش‌نام را رو در روی هم قرار داده‌ایم تا در نهایت دست‌پخت هر یک را قضاوت کنیم.

  Volvo S90 vs BMW 5 Series
  استایل و طراحی
  ولوو به سختی تلاش کرده تا هویتی قوی برای خود دست و پا کند. S90 جدید بدنه‌ی دلپذیر طویلی دارد که انحناهای سیالی در آن به چشم می‌خورد و ماحصل کار نسبت به رقبای دیگر متفاوت و متمایز است. در نمای جلو شاهد جلوپنجره‌ای عریض و چراغ‌های جلو با LED های چکشی شکل هستیم که در شاسی‌بلند XC90 نیز به چشم می‌خورند. بخش عقبی ولوو کمتر متمایز بوده اما چراغ‌های برجسته و خط سقف کوپه مانند را می‌توان ذکر نمود.

  s905seriesstyling
  سری 5 از سال 2011 در بازار حضور داشته و در مقایسه با نسل پیشین خود محافظه‌کارانه‌تر است. بی‌شک این خودرو بهتر از نسل قبلی است اما در برخی زوایا می‌توان آن را با سری 3 اشتباه گرفت. در کل، نمای خارجی سری 5 خوب و ممتاز است اما در زمانه‌ای که خریداران به‌طور فزاینده‌ای خودروهای خاص‌تری را انتخاب می‌کنند، نمای ب‌ام‌و کمی سالخورده است.

  طراحی داخلی
  داخل کابین نیز همان داستان برقرار است و ولوو کابین منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد که در هیچ‌یک از رقبا مشاهده نمی‌کنید. بی‌شک متمایزترین بخش کابین صفحه‌نمایش بزرگ سیستم اطلاعات سرگرمی است که تجربه‌ای شبیه به تبلت های آیپد را ایجاد می‌کند. تکمیل‌کننده‌ی این بخش پانل دیجیتال و مواد با کیفیت و چوب است.

  s905seriesinterior
  کابین ب‌ام‌و نیز همانند دیگر محصولات این خودروساز است. علیرغم سن بالای خودرو، سری 5 از آخرین نسخه‌ی سیستم اطلاعات سرگرمی iDrive استفاده می‌کند اما در مجموع حس داخل کابین خیلی خاص و ویژه نیست. البته کیفیت کابین عالی است.

  s905seriesdials
  در بخش فضای داخلی، ولوو صندوق عقبی با گنجایش 500 لیتری دارد که این مقدار در سری 5 به 520 لیتر می‌رسد. فضای سر خوبی برای سرنشینان قدبلند وجود دارد اما به دلیل وجود تونل گیربکس، سرنشین وسطی راحتی کمتری خواهد داشت.S90 از صندلی‌های بسیار راحتی برخوردار است که از برند سوئدی غیر از این نیز انتظار نمی‌رود.

  s905seriesrearinterior
  سواری
  ولوو روی سواری راحت و قابل پیش‌بینی تمرکز کرده و به همین دلیل هندلینگ S90 هیجانی و جذاب نیست. البته، تمرکز زیاد روی ایمنی به این معنی است که تجهیزات کمک راننده‌ی زیادی وجود دارد. گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک ولوو نیز به ایجاد تجربه‌ای راحت و آرام کمک می‌کند.

  s905seriesside
  با اینکه سری 5 در اواخر عمر خود به سر می‌برد اما تجربه‌ی سواری عالی‌ای دارد. سری 5 هندلینگی درگیر کننده و کنترل بدنه‌ی خونسردانه ای را نشان می‌دهد اما بدانید که کیفیت سواری در مدل‌های مجهز به سیستم تعلیق M و رینگ‌های بزرگ‌تر می‌تواند کمی مطلوب‌تر باشد. سیستم فرمان فعال سفارشی کمی مصنوعی است و جای شرمندگی است که دامپرهای تطبیق شونده قیمت گرانی دارند.

  2016 BMW 5-Series
  2016 BMW 5-Series

  پیشرانه‌ها
  S90 به تازگی عرضه شده و طیف پیشرانه‌های آن در آینده بیشتر خواهد شد اما هم‌اکنون این خودرو با پیشرانه‌ی 2 لیتری در دسترس است. در انگلستان، پیشرانه‌های دیزلی پرفروش‌تر هستند و پیشرانه‌های دیزلی 2 لیتری D4 و D5 با قدرت خروجی 187 و 232 اسب بخاری وجود دارند. انتظار می‌رود که D4 پرفروش‌تر باشد اما پیشرانه‌ی D5 نیز مناسب کسانی است که سیستم چهارچرخ محرک را می‌خواهند.
  2016 BMW 5-Series
  2016 BMW 5-Series

  در بخش پیشرانه‌های بنزینی ولوو 3 پیشرانه را بر پایه‌ی همان واحد 2 لیتری و با نام‌های T5،T6 و T8 معرفی کرده است. همه‌ی این پیشرانه‌ها توربوشارژر دار هستند اما دوتای آخری علاوه بر توربو، سوپرشارژر نیز دارند و T8 پلاگین هیبریدی نیز هست. قدرت تولیدی این پیشرانه‌ها به ترتیب 251،316 و 402 اسب بخار است.

  2017-Volvo-S90-112
  طیف پیشرانه‌های ارائه شده توسط ب‌ام‌و وسیع‌تر است. خریداران نمونه‌های دیزلی می‌توانند مدل‌های 4 سیلندر 518d،520d و 525d با قدرت 150،190 و 2018 اسب بخاری را انتخاب کنند. مدل‌های 6 سیلندر 530d و 535d با قدرت‌های 258 و 313 اسب بخاری نیز قابل سفارش هستند.

  در بخش پیشرانه‌های بنزینی، مدل‌های 520i و 528i با پیشرانه‌های 4 سیلندر 2 لیتری و قدرت‌های 184 و 245 اسبی در دسترس هستند. کسانی که خواهان قدرت بیشتر هستند می‌توانند نسخه‌های 6 سیلندر 3 لیتری 535i با 305 اسب بخار قدرت و 550i 8 سیلندر 4.4 لیتری توربو با 449 اسب بخار قدرت را انتخاب نمایند. برای پولدارترها نسخه‌ی M5 ارائه می‌شود که با قدرت 560 اسبی، در زمان 4.3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

  2014 BMW 5-Series facelift
  BMW 5-Series facelift

  ارزش در برابر پول پرداختی
  S90 جدید قیمت آغازی 32555 پوندی دارد که قیمتی رقابتی در برابر اکثر رقبا محسوب می‌شود. گران‌بهاترین نسخه یعنی T8 هیبرید در زمان عرضه قیمت 55 هزار پوندی خواهد داشت که باز هم رقابتی است و در برابر مدل 550i قرار می‌گیرد، هرچند که مصرف سوخت 550i بسیار بالاتر است.

  2017 Volvo S90
  قیمت‌های سری 5 بسیار متغیر بوده و به نوع پیشرانه و تریم بستگی دارد. ارزان نسخه 518d SE با گیربکس دستی است اما انتخاب گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک 1500 پوند به قیمت اضافه می‌کند. گران‌ترین نسخه نیز مدل M با تجهیزات زیاد است.

  مدل 520i بنزینی بهای 33380 پوندی دارد و مدل‌های 528i،535i و 550i به ترتیب دارای قیمت‌های 57765،44840،36945 پوندی هستند.

  bmw-5-series_interior
  ولوو ادعا می‌کند که نسخه‌ی D4 در چرخه‌ی ترکیبی مصرف سوخت 4 لیتری دارد. مدل T8 به لطف سیستم پلاگین هیبریدی خود مصرف 1.6 لیتری را ثبت می‌کند. پیشرانه‌های دیزلی ب‌ام‌و کم‌مصرف‌تر بوده و نسخه‌ی 520d مصرفی برابر با 3.4 لیتر در هر صد کیلومتر را نشان می‌دهد.

  s905seriesverdict
  قضاوت نهایی
  انتخاب بین این خودروها به علایق و ذهنیت‌های شخصی برمی‌گردد. سری 5 ممکن است که مدت زیادتری در بازار بوده باشد اما یک سدان سنتی قوی با هندلینگی جذاب، فضای زیاد و پیشرانه‌های قوی و برندی خوش‌نام است. اما کابین آشنای این خودرو و نمای عادی آن در خیابان‌ها شاید خریداران را به سوی گزینه‌های دیگر سوق دهد.

  2014 BMW 5-Series facelift lineup interior

  ولوو با عرضه‌ی S90 راهی متفاوت در پیش گرفته و کابین مدرن آن و پیشرانه‌های کارا حسی خوش ایجاد می‌کنند و این خودرو را در رتبه‌ای منحصربه‌فرد نسبت به رقبا قرار می‌دهند. این خودرو روی راحتی تمرکز داشته و درحالی‌که اکثر رقبا دارای هندلینگی اسپورت دارند اما ولوو با داشتن کابینی زیبا می‌تواند نظرها را به‌سوی خود جلب کند.

  2017 Volvo S90

  امتیاز کلی ولوو S90


  آخرین ویرایش: شنبه 29 خرداد 1395 07:40 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • سیتروئن C6 برای اولین بار به‌عنوان یک سدان لوکس کلاس E و برای جایگزینی با مدل XM در سال 2005 رونمایی شد. این خودرو همانند اکثر محصولات سیتروئن از طراحی منحصربه‌فرد و عجیبی سود می‌بُرد و برای رقابت با سردمداران کلاس سدان های متوسط لوکس یعنی آئودی A6، مرسدس بنز E کلاس و ب ام و سری 5 به بازار آمد بود. از طراحی عجیب و نه‌چندان زیبای C6 که بگذریم، این سدان لوکس فرانسوی در زمان خود خودروی بسیار پیشرفته‌ای بود و از تجهیزات تکنولوژیکی فراوانی بهره می‌برد.

  this-is-not-the-final-citroen-c6-ever-made-yet-it-costs-149900_1

  ازجملۀ این تجهیزات می‌توان به ترمزدستی الکتریکی، سیستم هشداردهندۀ خروج از جاده، چراغ‌های جلوی زنون، سیستم کمک پارک، سیستم صوتی با 10 بلندگو، نمایشگر سربالا و سنسور باران اشاره کرد. بعلاوه C6 همانند دیگر ساخته‌های سیتروئن از سیستم تعلیق هیدروپنوماتیکی سود می‌برد. این سیستم تعلیق، خود را دائماً با مسیرهای مختلف سازگار می‌کند و در 16 حالت گوناگون قابل تنظیم است. بعلاوه همواره ارتفاع خودرو را از سطح زمین صرف‌نظر از میزان بار یا مسافر ثابت نگه می‌دارد.

  this-is-not-the-final-citroen-c6-ever-made-yet-it-costs-149900_4

  C6 یک سدان فست بک بود که با طراحی خاص خود کاملاً سیتروئن بودنش را نشان می‌داد. این سدان فرانسوی در ابتدا با یک پیشرانۀ بنزینی 3 لیتری V6 با 210 اسب بخار قدرت و یک واحد دیزل 2.7 لیتری V6 با 200 اسب بخار قدرت عرضه شد اما در اکتبر سال 2006 یک نمونۀ 4 سیلندر 2.2 لیتری توربودیزل با 170 اسب بخار قدرت هم به لیست موتورها اضافه شد. قدرتمندترین پیشرانۀ این خودرو یک موتور جدید 3 لیتری دیزل V6 بود که در سال 2009 ارائه شد و 240 اسب بخار قدرت داشت.

  اما علیرغم تمامی این موارد، C6 هیچ‌گاه نتوانست به موفقیت و فروش مناسبی دست یابد و به‌طور کامل مغلوب رقبای آلمانی شد و به همین دلیل تولید آن در سال 2012 خاتمه یافت. در طی 7 سال تولید فقط 23300 دستگاه از C6 بفروش رفت و دسامبر سال 2012 آخرین ماه تولید آن بود.

  this-is-not-the-final-citroen-c6-ever-made-yet-it-costs-149900_7

  حال شخصی یک دستگاه سیتروئن C6 در اختیار دارد که ادعا می‌کند آخرین نمونۀ تولیدشده از این خودرو است. وی قصد فروش این خودرو را داشته و قیمت عجیب 149,900 یورو (168,690 دلار) را برای آن تعیین کرده است. این در حالی‌ است که با این مبلغ می‌توان یک مرسدس بنز C63 AMG به همراه یک اسمارت فورتو خریداری کرد! اما مالک آن ادعا می‌کند که C6 او که تصاویر آن را مشاهده می‌کنید، آخرین نمونه‌ای است که از خط تولید سیتروئن خارج‌شده و به همین دلیل چنین قیمت گزافی را برایش مطالبه می‌کند.

  بااین‌حال C6 بزرگ‌ترین خودرویی است که تاکنون توسط سیتروئن ساخته‌شده و از فناوری‌های فراوانی سود می‌برد. هنگامی‌که جرمی کلارکسون C6 را در برنامۀ تاپ گیر آزمایش کرد، آن را خودرویی دوست‌داشتنی خواند و دلیل این عنوان را متفاوت بودن C6 با رقبای آلمانی و جذاب بودنش دانست. علاوه بر این، سیتروئن C6 در بازار داخلی فرانسه خودروی شخصی «ژان شیراک» و «نیکولا سارکوزی» دو رئیس‌جمهور سابق فرانسه بوده است.

  البته در نمایشگاه خودروی پکن امسال، سیتروئن نسل دوم C6 را رونمایی کرد اما این خودرو صرفاً در بازار چین عرضه‌شده و سیتروئن برنامه‌ای برای عرضۀ آن در دیگر کشورها ندارد. در حال حاضر سیتروئن هیچ خودرویی در سبد محصولات خود ندارد که همانند C6 پیشرفته و منحصربه‌فرد باشد و این امر موجب آزردگی طرفداران این برند فرانسوی شده است. درهرحال باید دید آیا کسی حاضر به پرداخت این مبلغ نجومی برای خرید آخرین نمونۀ سیتروئن C6 می‌شود یا نه.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • در حرکتی که از حدود یک دهه پیش آغاز شده، گیربکس‌های دستی به‌تدریج همان راهی را می‌روند که ترمز‌های طوقه‌ای  و زیرسیگاری‌ها طی کرده‌اند. امّا به نظر می‌رسد که این نوع گیربکس‌ها، آینده روشن‌تری در بین خودروهای اسپورت داشته باشند. یکی از شواهد این موضوع، تصمیم جگوار در سال گذشته، مبنی بر ارائه یک نسخه با گیربکس دستی از اف-تایپ بوده است؛ مدلی که قبلاً فقط با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌شد. سپس پورشه تلویحاً تأیید کرد که تصمیمش برای ارائه انحصاری گیربکس PDK در آخرین نسخه 911 GT3، شتاب‌زده بوده است. حالا هم آستون‌مارتین با یک حرکت نمایان‌تر، یک مدل ونتیج با گیربکس دستی ارائه کرده است.

  2017 Aston Martin V12 Vantage S
  2017 Aston Martin V12 Vantage S

  یک گیربکس دستی ۶ دنده به صورت استاندارد در مدل V8 ونتیج عرضه می‌‌شود و در مدل ۲۰۱۷ از V8 ونتیج GTS نیز در دسترس قرار می‌گیرد. در همین حال، خودروساز اسپورت بریتانیایی، نسخه‌ای محدود از مدل نیرومندتر V12 ونتیج S ارائه کرده که با یک گیربکس دستی ۷ دنده همراه است؛ گیربکسی که با نوآوری در الگوی مارپیچی شیفت دنده‌ها همراه است.
  2017 Aston Martin V12 Vantage S
  2017 Aston Martin V12 Vantage S

  اولین و مهمترین مزیّت استفاده از گیربکس دستی، رهایی از دست گیربکس پر سر و صدای اتوماتیک موجود در مدل معمولی V12 ونتیج S است. این درحالی است که آستون مارتین یک گیربکس نیمه‌اتوماتیک اسپورت‌شیفت III  نیز برای ۲۰۱۷ ارائه کرده است.
  الگوی مارپیچی شیفت دنده‌ها در گیربکس دستی، چیزی است که نیاز به زمانی برای راحت کار کردن با آن دارد. دنده اول به سمت پایین و چپ است و برای دنده دوم، دسته دنده در جایی قرار می‌گیرد که معمولاً به عنوان دنده یک در گیربکس‌های با طرح H استفاده می‌شود. دنده سه جایگزین دنده دوم شده و به همین ترتیب، جای دنده‌های دیگر تغییر کرده است. در واقع، این شرایط برای یک خودروی مسابقه‌ای مناسب است؛ چرا که در این خودروها، استفاده از دنده اول تنها برای شروع حرکت منطقی است و همین‌طور، مهمترین تعویض بین دنده دوم و سوم است که در این حالت نیازی به طی کردن مسیر اضافی نخواهد داشت. همچنین برخلاق گیربکس‌های دستی ۷ دنده در پورشه 911 و شورولت کوروت، دنده هفتم در V12 S به تنهای در یک گوشه قرار نگرفته است.

  2017 Aston Martin V12 Vantage S
  دسته دنده، عملکرد مکانیکی خوشایندی دارد و وزن مناسبی برای آن درنظر گرفته شده است. با این حال، این دسته دنده چندان تمایلی به عجله در تعویض دنده‌ها نشان نمی‌دهد. هماهنگی با الگوی ویژه شیفت دنده‌های گیربکس، نیاز به کسب درجه‌ای از مهارت در این زمینه دارد. در ابتدای رانندگی با این خودرو، پیش‌فرض حافظه عضلانی باعث می‌شود که در پیدا کردن جای دنده دو با مشکل روبرو شویم. خوشبختانه موتور V-12 در دور موتورهای پایین‌تر، به اندازه کافی گشتاور تولید می‌کند و شرایط مشابهی با رانندگی با یک گیربکس معمولی ۶ سرعته دارد.


  آستون‌مارتین نسبت دنده‌های گیربکس را با فاصله‌ای بسیار کم درنظر گرفته است. با این وجود، دنده هفتم به معنای سرعت ۱۱۲/۶۵ کیلومتر بر ساعت در دور موتور ۲ هزار است. موتور خودرو قابلیت‌های زیادی برای نسبت‌های دنده‌ بالاتر دارد و دسته دنده،‌ در جهت مسیر دنده چهار و پنج تنظیم شده است و برای درگیر کردن دنده سوم یا دوم، نیاز به حرکت به سمت چپ دارد. احتمالاً سخت‌ترین مرحله کار وقتی است که راننده می‌خواهد از دنده چهار به سه تعویض کند. در این حالت، نیاز به مهارت ویژه‌ای خواهد داشت. البته تمایل موتور V12 ونتیج S نسبت به سرعت ۷۰۰۰ دور بر دقیقه، به این معناست که شما احتمالاً بیشتر به دنده‌های دوم و سوم احتیاج پیدا می‌کنید؛ دنده‌هایی که شما را به سرعت ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت می رسانند و برای یک مسیر چالش‌برانگیز مناسب هستند. در عین حال، یک عملکرد اتوماتیک انطباق با دور موتور هوشمند، شرایط مناسبی در هماهنگی موتور در هنگام رفتن به دنده پایین‌تر ایجاد می‌کند. ولی اگر می‌خواهید قابلیت‌های رانندگی خود را بیشتر ثابت کنید، می‌توانید به عملکرد این سیستم پایان دهید.
  Vantage
  2017 Aston Martin V12 Vantage S

  یک نکته کوچک ناامید کننده ، طراحی دسته دنده است که کمتر با خودرویی که در آن قرار گرفته، مطابقت می‌کند. شاید اگر تصور کنیم که «مزدا» نیز یک گیربکس مارپیچی ۷ دنده داشته باشد، همین نوع دسته‌دنده را طراحی خواهد کرد. ولی پس از به راه افتادن خودرو، این موضوع کمترین چیزی است که می‌توان در مورد آن فکر کرد. آستون‌مارتین خودرویی را ساخته است که به راحتی‌ می‌توان با آن به سرعت‌های دیوانه‌وار رسید و همین سطح سرعت را نیز حفظ کرد. در واقع، این انتقاد مانند این است که در هنگام بررسی یک چتر نجات، از استایل و رنگ دسته نگهدارنده آن ایراد بگیریم.
  2017 Aston Martin V12 Vantage S
  2017 Aston Martin V12 Vantage S

  سیستم انتقال قدرت را که کنار بگذاریم، حال و هوای V12 ونتیج S از نزدیک ۳ سال پیش به این طرف، تغییر چندانی نکرده و هنوز هم  ترکیبی از یک خودروی نسبتاً کوچک با بزرگترین موتور آستون‌مارتین ارائه می‌دهد. در دنیای طراحی خودروهای اسپورت موجود در بازار، طراحی این خودرو ممکن است با توجه به گذشت یک دهه از آن، قدیمی شده باشد، ولی در عین حال می‌توان گفت که طراحی ونتیج S از یک مدل زرق و برق‌دار جدید به یک مدل کلاسیک رسیده است؛ آن هم بدون اینکه تغییر گسترده‌ای را در میان تجربه کند. موتور V12 تنفس طبیعی و خوش‌صدای آستون‌مارتین، یکی از بهترین‌ها در نوع خود است و می‌تواند قبل از اینکه بر اساس قوانین مرتبط با آلودگی، مجبور به بازنشستگی شود، نام خود را به عنوان یکی از ستاره‌های دنیای اتومبیل ثبت کند. این موتور آنقدر قدرت دارد که می‌تواند شتاب زیادی برای مدل بزرگتر ونکوئیش یا مدل ۴ در راپید ایجاد کند و در عین حال، مدل کوچکتر و سبکتر ونتیج را به یک موشک تند و تیز اشرافی تبدیل می‌کند.
  2017 Aston Martin V12 Vantage S
  2017 Aston Martin V12 Vantage S

  مشکل فقط حدود ۲۰۰ هزار دلار ناقابل است که باید برای داشتن این آستون‌مارتین ونتیج صرف کرد. البته شاید مشکل بزرگتر این است که تمام نسخه‌های تولید محدود (۱۰۰ دستگاه در ایالات متحده) از V12 S به فروش رفته‌اند. خبر خوب این است که اندی پالمر (Andy Palmer)، مدیرعامل آستون‌مارتین تعهد داده که حتماً در مدل جایگزین ونتیج در سال آینده، یک گیربکس دستی ارائه کند؛ خودرویی که انتظار می‌رود که برای پیشرانه از یک موتور AMG توربوشارژر ۴ لیتری V-8 استفاده کند.
  2017 Aston Martin V12 Vantage S
  2017 Aston Martin V12 Vantage S

  مشخصات:
  • نوع خودرو: موتور وسط، دیفرانسیل عقب، ۲ سرنشین، ۲ در کوپه.
  • قیمت مدل پایه: ۲۰۲۸۲۰ دلار.
  • نوع موتور: DOHCبا ۴۸ سوپاپ V-12، بلوک و رویه آلومینیومی، پورت انژکتور سوخت.
  • گنجایش: ۵۹۳۵ سی‌سی.
  • قدرت: ۵۶۵ اسب بخار در ۶۷۵۰ دور در دقیقه.
  • گشتاور: ۶۱۹/۶ نیوتن‌متر در ۵۷۵۰ دور در دقیقه.
  • گیربکس: ۷ سرعته دستی.

  ابعاد:

  • فاصله محوری: ۲۶۰‍۱ میلی‌متر.
  • طول ماشین: ۴۳۸۴ میلی‌متر.
  • عرض: ۱۸۶۷ میلی‌متر.
  • ارتفاع: ۱۲۵۰ میلی‌متر.
  • وزن کلی (تخمین): ۱۷۰۰ کیلوگرم.

  تخمین عملکرد:

  • صفر تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۳/۹ ثانیه.
  • عبور از یک‌چهارم مایل: ۱۲ ثانیه.
  • سرعت نهایی: ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت.

  مصرف سوخت:

  • تخمین سازمان حفاظت محیط زیست امریکا: ۱۹/۶ لیتر در شهر و ۱۳/۱ لیتر در بزرگراه در هر ۱۰۰ کیلومتر.


  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • در قسمت اول مطلب بهترین کراس‌اورهای جمع‌و‌جور و لوکس، تعدای از این خودروها را مرفی کردیم. اینک در قسمت دوم و معرفی سایر خودروهای مهم کامپکت لوکس با ما همراه باشید.
  ۷) آئودی Q5
  Q5 به شکلی ظریف و هوشمندانه، یک شاسی انعطاف‌پذیر را با کارآیی بالا و قابلیت‌های رانندگی در تمام شرایط آب‌وهوایی ترکیب کرده است. گزینه‌های پیشرانه در این مدل شامل یک موتور چهار سیلندر توربوی نه چندان سریع و یک موتور سرسخت‌تر V-6 با سوپرشارژر و قدرت ۲۷۲ اسب‌بخار می‌شوند. این در حالی است که یک نسخه هیبرید نیز برای این مدل درنظر گرفته شده که البته بهای گزافی باید برای آن پرداخت. یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته و سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک نیز به صورت استاندارد در آئودی Q5 ارائه می‌شوند.
  Audi Q5 01
  به سبک سایر محصولات آئودی، Q5 نیز در سطح بسیار بالایی طراحی شده و کیفیت ساخت بسیار خوبی در آن به کار رفته است. سیستم اطلاعات و سرگرمی در این مدل، در زمره راحت‌ترین و منطقی‌ترین سیستم‌هایی است که در این کلاس وجود دارد. البته آئودی Q5، یک خودروی واقعاً اسپورت محسوب نمی‌شود؛ مخصوصاً با سیستم فرمان کرخت و بی‌حس، و میزان قابل‌توجهی از لغزش بدنه . برای داشتن یک خودروی اسپورت واقعی، شاید باید به سراغ مدل SQ5 با قدرت ۳۵۴ اسب‌بخار بروید.

  Audi Q5 02
  ۶) کادیلاک XT5
  چه در حال گذر از خیابان آن را ببینید یا به صورت پارک‌شده در یک مکان خاص، در هر حال، مدل جدید XT5 نیمرخ بسیار جذابی دارد؛ چیزی بسیار فراتر از مدل SRX قبلی. ساختار سبک‌وزن در این خودرو موجب یک هندلینگ چالاک شده، ولی در عین حال، واکنش پدال در ترکیب موتور ۳۱۰ اسب‌بخاری V-6 و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک چندان قابل‌توجه نیست. میزان مصرف سوخت در سطحی مشابه سایر رقبای چهار سیلندر توربو در این کلاس قرار دارد. همچنین این مدل در حالت استاندارد، به صورت دیفرانسیل جلو ارائه می‌شود و مشتریان امکان انتخاب آپشن دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک را دارند.

  2017 Cadillac XT5
  2017 Cadillac XT5

  کابین زیبای کادیلاک XT5 دارای صندلی‌های عقب با قابلیت خم‌شدن به عقب و حرکت طولی است. این صندلی‌های می‌توانند با نسبت 40/20/40 جمع شوند و به این وسیله فضای بیشتری ایجاد کنند. از جمله تجهیزات در دسترس در XT5 می‌توان به امکان ارتباط 4G در وای‌فای داخلی خودرو، سیستم‌عامل‌های اپل کارپلی و اندروید اتو، یک نمایشگر بزرگ لمسی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی اشاره کرد؛ امکاناتی که باعث می‌شوند که کادیلاک نسبت به ادعای ارائه یک مدل با تکنولوژی سطح بالا، حق داشته باشد.
  2017 Cadillac XT5
  2017 Cadillac XT5

  ۵) ب‌ام‌و X4
  ب‌ام‌و مدل X4 خود را که در واقع یک نسخه فست‌بک از X3 است، یک «کوپه ۴ در» می‌نامد؛ موضوعی که بیشتر به معنای ارتفاع سقف پایین و یک فضای خودمانی‌تر در داخل کابین، مخصوصاً در صندلی‌های عقب است. با اینکه ب‌ام‌و X4 ویژگی‌های کاربردی کمتری دارد و دید راننده نسبت به محیط پیرامون، شرایط چندان مناسبی ندارد، ولی مسلماً این خودرو در شلوغی ترافیک، بسیار بیشتر از مدل سنتی هم‌خانواده خود به چشم می‌آید.

  BMW X4 01
  گزینه‌های پیشرانه عبارتند از یک موتور چهار سیلندر توربو با قدرت ۲۴۰ اسب‌بخار، یک موتور شش سیلندر توربو با قدرت ۳۰۰ اسب‌بخار. علاوه بر اینها، نسخه M40i با قدرت ۳۵۵ اسب‌بخار، سیستم لانچ کنترل، دیسک‌های ترمز بزرگتر در جلو، چرخ‌های ۱۹ اینچی و یک سیستم تعلیق با تنظیمات اسپورت در دسترس قرار می‌گیرد. تمام مدل‌های X4 از ترکیب گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک استفاده می‌کنند. دینامیک رانندگی در این خودرو، در سطح بسیار بالایی است؛ ویژگی‌ای از محصولات ب‌ام‌و که به کراس‌اورهای این برند نیز کشیده شده است. ب‌ام‌و X4 در دو رده پایین‌تر از مدل مشابه مکانیکی X3 قرار می‌گیرد که این موضوع بیشتر به خاطر قابلیت‌های کاربردی کمتر در اثر استفاده از شیب بیشتر در سقف است.

  BMW X4 02
  ۴) مرسدس‌بنز کلاس GLC
  اگر تصور کنیم که یک سدان کلاس C بر روی نوک پنجه‌های خود بایستد، در این حالت یک کراس‌اور کامپکت لوکس کلاس GLC مرسدس‌بنز را خواهیم داشت که بیشتر ویژگی‌های طراحی خارق‌العاده داخلی خود را از سدان هم‌خانواده خود گرفته است. در این خودرو مجموعه‌ای از امکانات استاندارد ایمنی و تکنولوژیک در دسترس قرار می‌گیرد؛ از جمله سیستم دستیار جلوگیری از برخورد و کراس‌ویند، یک سیستم تعلیق انطباقی و یک استارت بدون کلید.

  2016 Mercedes-Benz GLC300 4MATIC
  2016 Mercedes-Benz GLC300 4MATIC

  GLC300 مجهز به یک موتور توربوی ۲ لیتری است که قدرتی به میزان ۲۴۱ اسب‌بخار تولید می‌کند و با یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک و پدل‌شیفتر همراه است. امکان انتخاب آپشن دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک برای مشتریان وجود دارد که برای ساکنان مناطق با زمستان سرد و پُر از برف ضروری است. در غیر این صورت، GLC به صورت دیفرانسیل عقب ارائه می‌شود. صندلی‌ها، شرایط راحتی دارند و سکوت و آرامش مناسبی در کابین حکمفرماست؛ درست به همان گونه از یک مرسدس‌بنز انتظار می‌رود.
  2016 Mercedes-Benz GLC300 4MATIC
  2016 Mercedes-Benz GLC300 4MATIC

  ۳) ب‌ام‌و X3
  X3 ترکیبی از ویژگی‌های کاربردی در یک کراس‌اور را با تجربه لذت‌بخش رانندگی در یکی از سدان محبوب دنیای خودرو، یعنی ب‌ام‌و سری 3 در اختیار قرار می‌دهد. برای این مدل، سه گزینه پیشرانه توربو درنظر گرفته شده است؛ یک ۲ لیتری چهار سیلندر با قدرت ۲۴۰ اسب‌بخار، یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر با قدرت ۳۰۰ اسب‌بخار و یک موتور دیزلی چهار سیلندر ۲ لیتری با قدرت ۱۸۰ اسب‌بخار که بیشتر از آن‌ که بخواهد تجربه رانندگی مناسب ارائه کند، به بهبود مصرف سوخت توجه داشته است.
  2015 BMW X3 xDrive35i
  2015 BMW X3 xDrive35i

  همانند گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک، سیستم دیفرانسیل عقب نیز به صورت استاندارد در ب‌ام‌و X3 عرضه می‌شود. با این حال، تمام مدل‌ها به غیر از مدل پایه، از سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک ب‌ام‌و ایکس‌درایو استفاده خواهند کرد. لیست آپشن‌ها در این خودرو بسیار طولانی است، ولی شاید بسیاری از علاقه‌مندان به رانندگی، به پکیج «داینامیک هندلینگ» توجه خاصی داشته باشند.
  2015 BMW X3 xDrive35i
  2015 BMW X3 xDrive35i

  ۲) پورشه ماکان
  تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر پورشه کاین بخواهد منقبض شود، به چه شکلی در خواهد آمد؟ نتیجه احتمالاً مدل ماکان خواهد بود. ماکان ساختار اصلی خود را با آئودی Q5 مشترک است، ولی در عین حال نسخه‌های سطح بالای S، GTS و توربو، به لطف استفاده از موتور دو توربوشارژر V-6، به‌ترتیب با قدرت‌های خروجی ۳۴۰، ۳۶۰ و ۴۰۰ اسب‌بخار، از چابکی و قابلیت‌های بیشتری برخوردارند. تمام نسخه‌های ماکان به صورت دو دیفرانسیل هستند و برای انتقال قدرت، از یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک بهره می‌برند.
  2015 Porsche Macan S
  2015 Porsche Macan S

  با این حال، حسّ کرختی موجود در سیستم فرمان پدال ترمز نرم، مواردی هستند که کمتر در محصولات پورشه مشاهده می‌شود. در مقابل، قیمت‌گذاری چیزی است که به مانند سایر مدل‌های این کمپانی است. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در مدل ۲۰۱۷، با اضافه شدن یک مدل پایه با موتور چهار سیلندر توربو با قدرت ۲۵۲ اسب‌بخار، سطح نخست قیمت پورشه ماکان به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته و به ۴۸ هزار و ۵۵۰ دلار رسیده است. امّا همین قیمت را می‌توان با انتخاب آپشن‌های مختلف، به‌سرعت به دو برابر افزایش داد. در نهایت، ماکان یک کراس‌اور لوکس با رانندگی لذت‌بخش است که محبوبیت زیادی در بین علاقه‌مندان دارد.
  2015 Porsche Macan S
  2015 Porsche Macan S

  ۱) جگوار اف-پیس
  اف-پیس مدلی است که استایل جذاب و ورزشکارانه جگوار به یک کلاس پرفروش‌ در بازار خودرو وارد کرده است. گزینه‌های پیشرانه در این مدل شامل یک موتور استاندارد ۳۴۰ اسب‌بخاری یا ۳۸۰ اسب‌بخار سوپرشارژر V-6 است. هر کدام از این موتورها با گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته و سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک همراه می‌شوند. این در حالی است که یک نسخه دیزلی نیز برای آینده برنامه‌ریزی شده است.
  2017 Jaguar F-Pace
  2017 Jaguar F-Pace

  عناصر آلومینومی در این خودرو، موجب ایجاد یک ساختار صلب شده‌اند. سیستم فرمان تیز و کنترل فوق‌العاده بدنه، از مواردی هستند که اعتماد به نفس بسیار خوبی را برای راننده ایجاد می‌کنند. کابین اف‌-پیس فضای جادار و گسترده‌ای دارد و میزان فضای حمل وسایل نیز مناسب است. این در حالی است که ارتقای سیستم اطلاعات و سرگرمی، بالاخره باعث شده که این سیستم از واکنش‌های سریعتری برخوردار شود. اولین شاسی‌بلند جگوار، تا به اینجا، بهترین نمونه در کلاس خودرویی‌اش بوده و توانسته در صدر این لیست قرار بگیرد.
  2017 Jaguar F-Pace
  2017 Jaguar F-Pace
  منبع:
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • ابعاد کوچک و پیشرانه‌های کم‌مصرف، خودروهای شهری را گزینه‌ای ایده‌آل برای شهرها ساخته‌اند. در این مقاله ما 10 خودروی اقتصادی بازار را معرفی کرده‌ایم که مصرف سوخت بسیار کم و ابعادی جمع‌وجور دارند.

  1. فیات 500 – مصرف سوخت 2.83 لیتر در هر صد کیلومتر

  fiat500_2_0
  فیات 500 خودرویی جذاب و کوچک است که به تازگی فیس لیفت شده و جای خود را در میان خریداران خودروهای شهری تثبیت کرده است. به لطف مصرف سوخت استثنایی پیشرانه‌ی 1.3 لیتری دیزل، نه‌تنها این مدل باعث گرد شدن چشم‌ها می‌شود بلکه پول شما را نیز حفظ می‌کند.

  fiat500-01
  این پیشرانه شاید لطیف‌ترین نمونه‌ی بازار نباشد اما مصرف سوختی دارد که کمتر رقیبی به گرد پایش می‌رسد. قیمت این نسخه گران‌تر از همتای بنزینی است اما اگر به‌صورت مناسب از خودرو استفاده کنید انتخابی ایدئال به شمار می‌رود.

  1. سوزوکی سلریو – مصرف سوخت 3 لیتر در هر صد کیلومتر

  suzuki-celerio-SU_1540_1_0
  سلریو انقلابی‌ترین خودروی شهری نیست اما هزینه‌های سواری ارزانی دارد و نسبت به اندازه‌ی خود به‌طور معقولی کاربردی است. مدل سطح پایه‌ی سلریو کمتر از 7 هزار پوند قیمت دارد و قابلیت اطمینان خوبی را نیز ارائه می‌کند.

  Suzuki Celerio 02
  مصرف سوخت ادعایی پیشرانه‌ی 3 سیلندر 1 لیتری آن نیز احساس‌برانگیز است. مصرف 3 لیتری برای خودرویی با پیشرانه‌ی بنزینی باورنکردنی است. سلریو با این پیشرانه در زمان 13 ثانیه به تندی 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

  1. تویوتا آیگو – مصرف سوخت 3.16 لیتر در هر صد کیلومتر

  Toyota Aygo 03
  این خودرو یکی از 3 گانه ای بوده که توسط سیتروئن، پژو و تویوتا توسعه یافته است. آیگو از پیشرانه‌های مشابه استفاده شده در دو برند دیگر سود می‌برد و جای تعجبی ندارد که مصرف سوخت هر 3 مشابه همدیگر باشد.

  Toyota Aygo 02
  طراحی جوان‌پسند و اسپورت آیگو دربردارنده‌ی طراحی برجسته‌ی X در جلو بوده و آن را از پژو و سیتروئن متمایز می‌سازد. این خودرو بسته به تجهیزات بین 500 تا 600 پوند گران‌تر از دو مدل فرانسوی دیگر می‌باشد.

  1. سیتروئن C1 – مصرف سوخت 3.16 لیتر در هر صد کیلومتر

  C1__1
  پیشرانه‌ی 1 لیتری 68 اسبی این خودرو اقتصادی‌ترین گزینه‌ی ممکن بوده و مصرف آن با تویوتا آیگو برابر است اما باید گفت که پیشرانه‌های قدرتمندتر نیز مصرف خوبی دارند.

  c1-03
  اگر از رانندگی در هوای آزاد لذت می‌برید، می‌توانید نسخه‌ی Airscape را با سقف تا شدنی سفارش دهید.

  1. فیات پاندا – مصرف سوخت 3.24 لیتر در هر صد کیلومتر

  Fiat Panda 03
  این خودرو بر پایه‌ی پلتفرم مدل 500 ساخته شده اما درب‌های بیشتر و میزان کاربردی بودن زیادتری را به لطف بدنه‌ی جعبه‌ای شکل خود پیشنهاد می‌دهد.

  Fiat Panda 02
  این تفاوت‌ها به این معنی است که پاندا سنگین‌تر بوده و آئرودینامیک ضعیف‌تری را نسبت به 500 دارد و به عنوان نتیجه، همان پیشرانه‌ی 1.3 لیتری دیزل مصرف سوخت زیادتری را نشان می‌دهد.

  1. پژو 108 – مصرف سوخت 3.41 لیتر در هر صد کیلومتر

  Peugeot 108 01
  این خودرو استایلی ظریف را نشان می‌دهد که جلوپنجره‌ی ذوزنقه‌ای و طراحی چراغ‌های متمایز آن از نقاط برجسته هستند و در مقایسه با رقبا،108 نمره‌ی بالایی را دریافت می‌کند.

  Peugeot 108 02
  مصرف سوخت اعلامی پژو بیشتر از برادران خود در تویوتا و سیتروئن بوده اما هنوز هم از همان پیشرانه و آپشن سقف جمع شدنی فابریک بهره مند است. به علاوه، پژو را می‌توان با برنامه‌ی Just Add Fuel کارخانه نیز سفارش داد که هزینه‌های مالکیت را به حداقل می‌رساند.

  1. اسمارت فورتو – مصرف سوخت 3.41 لیتر در هر صد کیلومتر

  Smart ForTwo 03
  فورتو بسیار بهتر از نسل قبلی خود بوده و کوچک‌ترین خودروی قابل‌خرید در انگلستان است. شاید این خودرو مناسب دو نفر باشد اما فضای بار آن برای خودرویی با این اندازه شگفت‌آور است. فورتو کابینی با کیفیت نیز دارد.

  Smart ForTwo 02
  دو پیشرانه‌ی بنزینی کوچک وجود دارد که یکی 0.9 لیتری توربو و دیگری 1 لیتری تنفس طبیعی است که مصرف سوخت عالی‌ای دارند اما در شهر نسخه‌ی تنفس طبیعی بهتر است. شما همچنین می‌توانید گیربکس اتوماتیکی را سفارش دهید که اثری بسیار کم روی مصرف سوخت دارد.

  1. اشکودا سیتی گو – مصرف سوخت 3.41 لیتر در هر صد کیلومتر

  Skoda Citigo
  این خودرو از پیشرانه‌ی 3 سیلندر 1 لیتری با دو خروجی 59 و 74 اسبی استفاده می‌کند. نسخه‌ی ضعیف‌تر کم‌مصرف‌تر بوده و در هر صد کیلومتر تنها 3.41 لیتر سوخت می‌سوزاند. نسخه‌ی قوی‌تر مصرف معقول 3.92 لیتری دارد.

  Skoda Citigo 02

  1. سئات Mii – مصرف سوخت 3.41 لیتر در هر صد کیلومتر

  SEAT Mii
  سئات Mii بر پایه‌ی پلتفرمی مشابه با سیتی گو و فولکس آپ بنا شده و جلوپنجره‌ای جدید و چراغ‌های جلوی بازطراحی شده در آن به چشم می‌خورند.

  SEAT Mii 02
  فضای داخلی خوب است اما تجهیزات استاندارد خودرو در کل احساس‌برانگیز نیستند، بااین‌حال Mii از آپشن های شخصی‌سازی نمای خارجی بهره می‌برد. پیشرانه‌های در دسترس نیز همانند مدل‌های سیتی گو و آپ هستند و بنابراین مصرف سوخت این خودرو نیز همانند اشکودا است.

  1. فولکس‌واگن آپ – مصرف سوخت 3.41 لیتر در هر صد کیلومتر

  Volkswagen Up 03
  آپ تنها به خاطر اینکه قیمت بیشتری نسبت به سیتی گو و Mii دارد در رده‌ی دهم جای گرفته است. بی‌شک آپ از طراحی متمایزتری نسبت به دو همزاد دیگر خود برخوردار بوده و در هنگام فروش خودرو نشان فولکس بیش از دو برند به کار می‌آید. یک نسخه‌ی تماماً الکتریک از آپ نیز وجود دارد که محدوده‌ی حرکتی 150 کیلومتری را نشان می‌دهد اما مطمئناً ارزان نیست.

  Volkswagen Up 02

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • باور داشته باشید یا نه، خودروهای وارد شده از ژاپن و کره جنوبی رقبای آمریکایی را در خاک خود شکست داده‌اند.

  Untitled-1
  ما سال گذشته به 10 خودروی محبوب اروپایی فروخته شده در آمریکا پرداختیم و هم‌اکنون زمان آن است تا ببینیم کدام خودروی وارداتی از همه بهتر عمل کرده است. سال گذشته، 13 خودروساز رکورد جدید از فروش خودرو را گزارش کردند و در مجموع فروش خودرو از 17 میلیون دستگاه عبور کرد که از سال 2001 تا به امروز رقمی بی‌سابقه محسوب می‌شود.

  1. هیوندای سوناتا – 213303 دستگاه
  2015 Hyundai Sonata
  Hyundai Sonata

  هیوندای سوناتا به رقیبی واقعی در سگمنت سدان ها تبدیل شده و سال گذشته در مجموع در رتبه‌ی بیستم قرار گرفته است. این خودروساز کره‌ای 213303 دستگاه سوناتا را به فروش رسانده که در واقع نسبت به فروش 213936 دستگاهی سال 2014 کاهشی 1.7 درصدی را نشان می‌دهد.
  1. هیوندای الانترا – 241706 دستگاه

  2017-hyundai-elantra-limited-7
  خودروی جمع و جورتر و ارزان‌تر از هیوندای فروش 241706 دستگاهی در سال 2015 داشته و به این خودرو کمک کرده تا در مجموع در رتبه‌ی شانزدهم قرار بگیرد. الانترا به مدد طراحی ارتقا یافته، رشد فروش 8.9 درصدی را تجربه نموده است. این خودرو در سال 2014 فروش 222023 دستگاهی داشت.

  1. نیسان روگ – 287190 دستگاه
  Nissan Rogue
  Nissan Rogue

  نیسان روگ در بازار امروزی به عنوان شاسی‌بلندی محبوب باقی مانده و با فروش 287190 دستگاهی در مجموع رتبه‌ی سیزدهم را از آن خود کرده است. روگ در سال 2014 فروش 199199 دستگاهی داشته که فروش کنونی آن رشد عظیم 44.2 درصدی را نشان می‌دهد.
  1. تویوتا راو 4 – 315412 دستگاه

  Toyota RAV4 Hybrid
  هنوز هم این شاسی‌بلند ساخت تویوتا محبوب است و در کل رتبه‌ی دهم فروش را در چنگ دارد. فروش 315412 دستگاهی راو 4 در سال گذشته رشد 17.8 درصدی را نسبت به سال 2014 نشان می‌دهد. در آن سال تویوتا 267698 دستگاه از این خودرو را به فروش رسانده بود.

  1. نیسان آلتیما – 333398 دستگاه
  2016 Nissan Altima
  2016 Nissan Altima

  نیسان آلتیما با این میزان فروش، پرفروش‌ترین خودروی نیسان در سال 2015 بوده است. نسبت به سال 2014 فروش آلتیما تقریباً ثابت و پایدار بوده و کاهش کوچک 0.7 درصدی را نشان می‌دهد. آلتیما در رده‌ی نهم فروش کلی جای گرفته است.
  1. هوندا سیویک – 335384 دستگاه

  2016 Honda Civic
  هوندا سیویک جدید عملکردی شگفت‌انگیز برای کمپانی دارد و انتظار فروش استثنایی برای این خودرو در سال 2016 می‌رود اما سال گذشته این خودرو فروش 335384 دستگاهی داشته که در مقایسه با فروش 325981 دستگاهی سال 2014 افزایش 2.9 رصدی را نشان می‌دهد. این خودرو در رده‌بندی کلی فروش در رتبه هشتم قرار می‌گیرد.

  1. هوندا CR-V – 345647 دستگاه
  Honda CR-V
  Honda CR-V

  این خودرو محبوب‌ترین کراس اوور و شاسی‌بلند حال حاضر است و در رده‌ی هفتم فروش قرار دارد. سال گذشته هوندا 345647 دستگاه CR-V را فروخته که نسبت به فروش 335019 دستگاهی سال 2014 افزایشی 3.2 درصدی را شاهد هستیم.
  1. هوندا آکورد – 355557 دستگاه
  2016 Honda Accord Sport
  2016 Honda Accord Sport

  آکورد امسال تغییرات بزرگی را تجربه نموده و همین نشان می‌دهد که چرا سال گذشته با کاهش فروش 8.5 درصدی مواجه شده است. سال گذشته 355557 دستگاه آکورد به فروش رفته درحالی‌که یک سال پیش از آن آکورد با فروش 388347 دستگاهی محبوب‌تر بوده است. هنوز هم آکورد در رده‌ی ششم خودروهای پرفروش آمریکا در سال گذشته قرار دارد.
  1. تویوتا کرولا – 363332 دستگاه

  2016 corolla
  با کمی سورپرایز، کرولا در رده‌ی پنجم فروش کلی با 363332 دستگاه قرار گرفته است. سال 2014 کرولا فروش 339498 دستگاهی داشته که در سال 2015 رشد 7 درصدی را نشان می‌دهد.

  1. تویوتا کمری – 429355 دستگاه
  2016 Toyota Camry SE
  2016 Toyota Camry SE

  تا زمانی که توجه بسیار کمی به فروش خودروها نشان می‌دهید، احتمالاً می‌دانید که تویوتا کمری سالیان سال است که از فروش بسیار بالایی در آمریکا برخوردار می‌باشد. در حقیقت، تنها خودروهایی که در بحث فروش این خودرو را شکست می‌دهند پیکاپ ها و تراک ها هستند. این خودرو که در رده‌بندی کلی در مقام چهارم قرار گرفته، فروش 429355 دستگاهی را در سال گذشته نشان می‌دهد که افزایش ناچیز 0.2 درصدی را نسبت به سال 2014 با فروش 428606 دستگاهی نشان می‌دهد. منبع:
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • کمتر از یک ماه پیش بود که پژو نسل دوم کراس اوور کامپکت 3008 خود را با طراحی متحول شده معرفی کرد. در حال حاضر پژو قصد گسترش خانوادهٔ 3008 را دارد و در اولین قدم نسخه‌ای قوی‌تر از آن را با پسوند GT معرفی کرده است. پژو 3008GT نمونه‌ای دیزلی و تا حدودی اسپرت است.

  Peugeot-3008-2017-GT-09

  این کراس اوور فرانسوی از یک پیشرانهٔ توربودیزل 2 لیتری چهار سیلندر نیرو می‌گیرد که 180 اسب بخار قدرت داشته و آن را از طریق یک گیربکس 6 سرعتهٔ اتوماتیک به جاده منتقل می‌کند. بیرون خودرو نیز به‌تناسب افزایش قدرت آن تغییر کرده و کمی تهاجمی‌تر شده است که در کنار رینگ‌های 18 اینچی ظاهر اسپرتی را به 3008 بخشیده است.

  پژو 3008GT همانند نسخهٔ استاندارد با چراغ‌های LED و جلوپنجرهٔ اسپرت کروم شطرنجی عرضه می‌شود اما یک رنگِ جدیدِ منحصربه‌فرد و همین‌طور رنگ‌آمیزی دو رنگ بدنه صرفاً برای مدل GT ارائه می‌شود. در داخل نیز این خودرو با دو تریم چرم آلکانترا و ناپا و همین‌طور صفحه‌ آکپر دیجیتالی مسی‌رنگ عرضه می‌شود.

  اما اگر صرفاً طراحی و ویژگی‌های ظاهری 3008GT را می‌خواهید و علاقه‌ای به پیشرانهٔ دیزل آن ندارید، پژو پکیجی بانام GT Line برای 3008 ارائه کرده است که می‌توان آن را با تمامی پیشرانه‌های این خودرو ازجمله 1.6 لیتری BlueHDi و 2 لیتری BlueHDi سفارش داد.

  پژو اعلام کرده است که کل خانوادهٔ کراس اوور جدید 3008 را در نمایشگاه پاریس که اوایل اکتبر (مهرماه) برگزار می‌شود به‌صورت رسمی معرفی خواهد کرد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • اتو اکسپرس Auto express نشریه‌ای هفتگی و انگلیسی است که از سال 1988 در این کشور منتشر می‌شود. از رقبای این نشریه در انگلستان می‌توان به اتوکار Auto car اشاره نمود. عمده شهرت این مجله به ارائه‌ی عکس‌های مخفی، تست‌های خودرویی، تست‌های طولانی‌مدت و… مربوط می‌شود. این مجله در سال 2011 با فروش 60840 نسخه‌ای به پرفروش‌ترین مجله‌ی خودرویی انگلستان بدل شد. با این تفاسیر این مجله از اعتبار بالایی برخوردار است.

  اتو اکسپرس به تازگی لیستی مقدماتی از خودروهای جدید و برتر سال 2016 را منتشر کرده که این لیست شامل 21 دسته‌ی مختلف می‌باشد.

  nca_save_the_date_2016
  هر لیست شامل 5 خودروی مختلف بوده و 3 مدل از 5 مدل به لیست نهایی راه می‌یابند و در نهایت یک خودرو به عنوان برگزیده‌ی نهایی انتخاب خواهد شد. بهترین‌های هر دسته نیز در نهایت روبروی هم قرار خواهند گرفت تا یک خودرو به عنوان خودروی سال 2016 به انتخاب اتو اکسپرس معرفی شود.

  با هم نگاهی به مدل‌های منتخب می‌اندازیم:

  • بهترین خودروی شهری

  هیوندای i10
  رنو توئینگو
  اشکودا سیتی گو
  تویوتا آیگو
  واکسهال ویوا

  renault_twingo

  • بهترین سوپرمینی

  فورد فیستا
  مزدا 2
  اشکودا فابیا
  سوزوکی بالنو
  فولکس واگن پولو

  Suzuki Baleno

  • بهترین خودروی کوچک ممتاز

  آئودی A1
  DS 3
  فیات 500
  مینی
  واکسهال آدام

  ds3

  • بهترین خودروی خانوادگی کامپکت

  مزدا 3
  مینی کلابمن
  سئات لئون
  اشکودا اکتاویا
  واکسهال آسترا

  seat_leon

  • بهترین کراس اوور

  سیتروئن C4 کاکتوس
  هیوندای توسان
  نیسان قشقایی
  رنو کجار
  سئات آتکا

  tuscan

  • بهترین خودروی خانوادگی

  کیا اپتیما
  مزدا 6
  اشکودا ساپرب
  تویوتا پریوس
  فولکس‌واگن پاسات

  Skoda Superb

  • بهترین خودروی استیشن

  هوندا سیویک تورر
  پژو 308 SW
  سئات لئون ST
  اشکودا ساپرب استیت
  فولکس‌واگن پاسات استیت

  Peugeot 308 SW

  • بهترین خودروی اجرایی کامپکت

  آئودی A4
  ب ام و سری 3
  جگوار XE
  لکسوس IS
  مرسدس بنز C کلاس

  Audi A4

  • بهترین خودروی اجرایی

  آئودی A6
  مرسدس بنز E کلاس
  جگوار XF
  تسلا مدل S
  ولوو S90

  Volvo S90

  • بهترین خودروی لوکس

  بنتلی مولسان
  ب ام و سری 7
  مرسدس S کلاس
  رنجروور
  رولزرویس گوست

  bmw-7-series

  • بهترین هاچبک داغ

  فورد فوکوس RS
  فورد فیستا ST
  هوندا سیویک تایپ R
  پژو 308 GTi
  سئات لئون کوپرا 290

  Ford Focus RS

  • بهترین کانورتیبل

  آئودی A3 کابریولت
  ب ام و سری 2 کانورتیبل
  فورد موستانگ کانورتیبل
  مینی کانورتیبل
  پورشه 911 کابریولت

  MINI Convertible

  • بهترین MPV

  سیتروئن گرند C4 پیکاسو
  فورد S-MAX
  کیا کارنز
  سئات Alhambra
  واکسهال زافیرا تورر

  Citroen Grand C4 Picasso

  • بهترین شاسی‌بلند کامپکت

  داچیا داستر
  جگوار اف پیس
  لندروور دیسکاوری اسپورت
  مرسدس بنز GLC
  میتسوبیشی اوت لندر

  Jaguar F-Pace

  • بهترین شاسی‌بلند بزرگ

  آئودی Q7
  کیا سورنتو
  لکسوس RX
  رنجروور اسپورت
  ولوو XC90

  Kia Sorento

  • بهترین کوپه

  آئودی TT
  فورد موستانگ
  جگوار اف تایپ کوپه
  لکسوس RC
  پورشه 911

  Lexus RC

  • بهترین رودستر

  آئودی TT رودستر
  جگوار اف تایپ
  مزدا MX-5
  مرسدس SLC
  پورشه 718 باکستر

  Porsche 718 Boxster

  • بهترین پیکاپ

  فورد رنجر
  میتسوبیشی L200
  نیسان NP300 ناوارا
  تویوتا هایلوکس
  فولکس‌واگن آماروک

  Ford Ranger

  • بهترین خودروی پرفورمنس سال

  آئودی R8
  ب ام و M2
  فراری 488 GTB
  مک لارن 570S
  پورشه 911 GT3 RS

  Ferrari 488 GTB

  • خودروی سبز سال

  ب ام و i3
  کیا نیرو
  میتسوبیشی اوت لندر PHEV
  نیسان لیف
  تویوتا پریوس

  Mitsubishi Outlander PHEV

  • خودروی ون سال

  فیات Doblo کارگو
  فورد ترانزیت
  فورد ترانزیت کاستوم
  فولکس‌واگن کدی
  فولکس‌واگن ترانسپورتر

  Fiat Doblo Cargo
  برندگان خودروی جدید اتو اکسپرس در پنجم جولای امسال معرفی خواهند شد. کدام‌یک از این خودروها مدنظر شماست؟ خوشحال می‌شویم نظرات شما را بدانیم.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • جیلی اولین تصاویر رسمی از جدیدترین محصول خود یعنی سدان امگرند GL را منتشر کرد. این خودرو که از طراحی نسبتاً زیبایی سود می‌برد، درواقع نسخهٔ سدانِ هاچبک تازه معرفی‌شدهٔ امگرند GS است. هر دو خودروی امگرند GS و امگرند GL توسط «Peter Horbury» طراحی‌شده و از طراحی زیبا و شخصیتی اسپرت برخوردارند.

  geely_unsorted_6
  Geely Emgrand GL
  Geely Emgrand GL
  Geely Emgrand GL

  پیشرانه‌های امگرند GL همان‌هایی هستند که در هاچبک امگرند GS عرضه می‌شوند. این موتورها عبارت‌اند از یک نمونهٔ 1.3 لیتری توربو با 130 اسب بخار قدرت و 185 نیوتن متر گشتاور و یک واحد 1.8 لیتری تنفس طبیعی با 133 اسب بخار قدرت و 170 نیوتن متر گشتاور. هر دو پیشرانه با گیربکس‌های 6 سرعته دستی و یا 6 سرعته اتوماتیک DCT عرضه می‌شوند.

  طول، عرض و ارتفاع جیلی امگرند GL به ترتیب عبارت‌اند از 4.72، 1.80 و 1.48 متر درحالی‌که فاصلهٔ بین دو محور آن برابر با 2.70 متر است. هنوز تصاویر رسمی از داخل خودرو منتشرنشده است اما از تصاویر جاسوسی گرفته‌شده از آن می‌توان فهمید که امگرند GL دارای طراحی داخلی زیبا با مواد باکیفیت، صندلی‌های چرمی، فرمان اسپرت با قسمت پایینی صاف و یک صفحه‌نمایش بزرگ در وسط داشبورد است.

  geely-sedan-2-660x393

  قسمت عقبی امگرند GL دارای طراحی فست بک و کوپه مانندی است که قبلاً در مدل GC9 نیز شاهد آن بودیم. جلوپنجره هم طبق زبان طراحی جدید جیلی و با حلقه‌هایی در اطراف لوگوی جیلی طراحی‌شده است. در کل شرکت چینی جیلی با ساخت محصولات جدیدی چون GC9، NL3، امگرند GS و امگرند GL پیشرفت چشمگیری نسبت به گذشته داشته و در حال کم کردن فاصلهٔ خود با بزرگان صنعت خودروسازی است.

  Geely-Emgrand-GS-2016-01

  Geely Emgrand GS
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • خودروسازان همچنان با سرعت برق‌آسایی به عرضه مدل‌های جدید در بازار چین ادامه می‌دهند. پس از عرضه خیره‌کننده 12 مدل جدید در ماه مارس، هفت خودروی جدید نیز در ماه آوریل وارد بازار شد و درمجموع، در چهار ماهه اول سال 2016 تاکنون 28 مدل جدید وارد بازار چین شده است.

  Haval H7
  Haval H7

  فولکس‌واگن گلف اسپرتس‌ون
  پرفروش‌ترین تازه‌وارد بازار در آوریل، فولکس‌واگن گلف اسپرتس‌ون، با 3659 دستگاه فروش بوده است. در اروپا این خودرو رقیبی برای BMW سری 2 اکتیو تورر به شمار می‌رود که یک ماه قبل در بازار چین معرفی شده بود؛ اما قیمت آغازین اسپرتس‌ون 132 هزار یوآنی، 105 هزار یوآن کمتر از سری 2 اکتیو تورر 237 هزار یوآنی می‌باشد (17.900 یورو در برابر 32.200 یورو). با این اختلاف قیمت، چندان عجیب نیست که ببینیم فروش فولکس‌واگن در ماه اول، بیشتر از فروش دو ماهه اول برای BMW بوده است. گلف اسپرتس‌ون که در چین عرضه می‌شود، از سه پیشرانه 1.6 لیتری، 1.2 لیتری توربو و 1.4 لیتری توربو بهره می‌برد.
  لیفان Maiwei
  برند لیفان که این روزها با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کند، به شدت نیاز به موفقیتی داشت که با عرضه مدل Maiwei (راه من MyWay:) و فروش 2342 دستگاهی این مدل نصیب این کمپانی شد. این شاسی‌بلند هفت نفره با این میزان فروش در ماه اول عرضه خود، با اختلاف زیاد مبدل به پرفروش‌ترین محصول این برند گردید؛ چراکه هیچ‌کدام از مدل‌های دیگر لیفان موفق به فروش بیشتر از 1000 دستگاه در این ماه نشده‌اند. درنتیجه Maiwei در حال حاضر 44% از فروش برند لیفان را از آن خود کرده است و به نظر می‌رسد که روند رشد آن در ماه‌های آتی نیز ادامه داشته باشد. روند مشابهی که برای بسیاری دیگر از خودروسازان چینی کوچکی که یک شاسی‌بلند مقرون‌به‌صرفه را عرضه کرده‌اند، دیده شده است. (قیمت این خودرو به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای از اختلاف قیمت بین BMW سری 2 اکتیوتورر و فولکس‌واگن گلف اسپرتس‌ون در چین پایین‌تر است). با این وجود، Maiwei حتی با عرضه موفقیت‌آمیز خود، نتوانسته است جلوی کاهش فروش کلی برند را بگیرد. میزان فروش لیفان در ماه آوریل نسبت به ماه آوریل سال 2015 به میزان 63% کاهش پیدا کرده است، چراکه سایر محصولات این برند با کاهش فروش حدوداً 80 درصدی مواجه شده و به‌خصوص دو شاسی‌بلند دیگر این برند بیشترین ضربه را از این کاهش فروش دیده‌اند. لیفان Maiwei از یک موتور چهار سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی نیرو می‌گیرد.

  lifan-myway-suv-2016-008


  کادیلاک XT5
  پس از عرضه سدان CT6 در اوایل همین سال، کادیلاک در حال شتاب دادن به ظرفیت رشد خود در بازار چین، با معرفی کراس اور کاملاً جدید XT5 است که اولین کراس اور ساخت چین کادیلاک می‌باشد و قیمت آن از 359.900 یوآن (48.900 یورو) آغاز می‌شود. با فروش 1863 دستگاه، XT5 فروشی بیشتر از فروش کل چهار ماه CT6 را تجربه کرده، اما هنوز به‌پای سدان‌های ATS-L و XTS نرسیده است. با این وجود، پیش‌بینی می‌شود که XT5 در ماه‌های آینده به پرفروش‌ترین محصول کادیلاک تبدیل شده و دو مدل تازه‌وارد باعث دو برابر شدن حجم فروش برند کادیلاک نسبت به سال قبل شوند. خریداران چینی XT5 حق انتخاب بین دو نسخه متفاوت از یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژر را خواهند داشت.
  2017 Cadillac XT5
  2017 Cadillac XT5

  هاوال H7
  برند شاسی‌بلندهای گریت وال، یعنی هاوال، در راه رسیدن به هدف متعالی تبدیل شدن به بزرگ‌ترین برند خودروهای SUV در جهان در رقابت با جیپ و لندروور، همچنان به گسترش مدل‌های خود ادامه می‌دهد. در ماه آوریل هاوال مدل H7 را با برچسب قیمتی در حدود 149.800 یوآن (20.400 یورو) به بازار فرستاد تا فاصله بین پرفروش‌ترین خودروی این برند یعنی H6 کمتر از 100 هزار یوآنی و مدل‌های پرچم‌دار H8 و H9 بیشتر از 200 هزار یوآنی را پر کند. هاوال H7 نیروی خود را از یک پیشرانه دو لیتری توربوشارژر مجهز به تزریق مستقیم سوخت می‌گیرد که توانایی تولید 170 کیلووات (230 اسب بخار) را دارد. در اولین ماه فروش، هاوال H7 موفق به فروش 1290 دستگاه شد که عدد چندان خیره‌کننده‌ای در برابر فروش کلی برند که با افزایش 19 درصدی به 67.021 دستگاه رسیده و حدوداً دوسوم از آن مربوط به مدل H6 است، نمی‌باشد.
  نیسان ماکسیما
  نیسان تولید محلی مدل به‌روزرسانی شده سدان ماکسیما که به‌طور مستقیم با فورد تاروس و بیوک لاکراس رقابت می‌کند را آغاز کرده است. با فروش 1158 دستگاه در اولین ماه، ماکسیما موفق شد فورد را که فروش فوق‌العاده ضعیفی داشته و فروش آن از 3759 دستگاه در مارس، به 403 دستگاه در آوریل رسیده است را جا بگذارد. بیوک لاکراس در ماه آوریل 5.092 دستگاه فروخته است و هدف بعدی ماکسیما قلمداد خواهد شد. با این وجود، دستیابی به چنین اعدادی برای ماکسیما به نظر کمی دشوار می‌رسد. پیشرانه 2.5 لیتری چهار سیلندر ماکسیما، نقطه‌ضعفی برای این خودرو در برابر رقبایش به شمار می‌رود، اما قیمت آغازین 234.800 یوآنی (31.900 یورویی) ماکسیما آن را تا حدودی نسبت به رقبایش مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد کرد. همچنین هنوز معلوم نیست که طراحی خشن و اسپرت ماکسیما نقطه‌ضعفی در این سگمنت محافظه‌کار خواهد بود، یا یک نقطه قوت.
  2016 Nissan Maxima
  2016 Nissan Maxima

  دانگ فنگ فنگشن A9
  پیش از عرضه سیتروئن C6 کاملاً جدید و مخصوص بازار چین که قرار است به‌عنوان یک سدان بزرگ در ماه سپتامبر وارد بازار شود، شریک تجاری این خودروساز فرانسوی، یعنی دانگ فنگ، فروش مدل فنگشن A9 را بر روی پلتفرمی مشترک با این خودرو آغاز کرده است. این بدین معنی است که این خودرو از همان پیشرانه 1.8 لیتری توربوشارژر 204 اسب بخاری THP و طراحی خارجی بسیار مشابه با سیتروئن C6 بهره خواهد برد. البته سیتروئن C6 از نمای جلویی بسیار برجسته‌تر و کابین بسیار تجملاتی‌تری بهره خواهد برد. دانگ فنگ A9 با داشتن قیمت 179.700 یوآن (24.500 یورو) با اختلاف گران‌قیمت‌ترین سدان برند دانگ فنگ خواهد بود، اما هنوز هم ارزان‌تر از سیتروئن C6 که انتظار می‌رود قیمتی بیشتر از 200.000 یوآن داشته باشد و نیسان ماکسیما خواهد بود. نسخه‌ای از برند DS با نام DS9 از این خودرو نیز انتظار می‌رود که در نیمه دوم 2017 وارد بازار شود. دانگ فنگ در اولین ماه از عرضه A9 تنها موفق به فروش 148 دستگاه شد.
  Beijing Auto BJ80C
  آخرین تازه‌وارد این ماه، نسخه شهری Beijing Auto BJ80 Series است که بخش‌های جلو و کناری آن به‌نوعی یادآور مرسدس بنز G-Class می‌باشند. حتی باوجوداینکه دایملر مالک بخشی از سهام BAIC موتور است، این به این معنی نیست که آن‌ها اجازه این کپی کاری را به چینی‌ها داده باشند. درواقع، آن‌ها تلاش کردند که جلوی عرضه این خودرو را بگیرند، اما به نظر می‌رسد که آنها در این راه چندان موفقیتی حاصل نکرده‌اند، چراکه ده دستگاه اول از این خودرو در ماه آوریل به فروش رسیده است. در مقایسه با نسخه نظامی (که BJ80J نام داشت)، BJ80C از رینگ‌های آلومینیومی بهره می‌برد و کابین لوکس‌تری دارد. این خودرو از یک پیشرانه 2.3 لیتری توربوشارژر با قدرت 250 اسب بخار نیرو می‌گیرد که منشأ آن از برند ساب است، چراکه پس از ورشکستگی این برند سوئدی، BAIC حقوق تعدادی از پلتفرم‌ها و موتورهای این برند را خریداری کرد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • تا همین یک دهه پیش، کمتر خودرویی از چین را می‌یافتیم که تناسبات ابعادی در آن به‌درستی رعایت شده باشد، چه برسد به آنکه از مایه‌های زیبایی، هرچند اندک هم، برخوردار باشد؛ اما به نظر می‌آید که این روزها اوضاع تا حد زیادی دگرگون شده و بیشتر خودروهای جدید چینی از طرح‌های زیبا و بدیعی بهره می‌برند که کاملاً با ذوق و سلیقه بیشتر مردمان دنیا و علی‌الخصوص ساکنان قاره وسیع آسیا سازگار است، چون هر چه باشد، سرزمین پهناور چین خیل بی‌شماری از جوانان را در دل خود جای داده که مجموع تعدادشان از تمامی همسالان اروپایی و آمریکایی‌شان هم فراتر می‌رود و این توده عظیم از جوانان، همانند غالب همتایانشان در گوشه و کنار عالم، نسخه‌های زیبا، اسپرت و پرآپشن را بر نسخه‌های معمولی و فاقد هیجان ترجیح می‌دهند. بگذریم!

  2016 Brilliance H3 sedan
  2016 Brilliance H3 sedan

  همان‌طور که خودتان بهتر می‌دانید، کمتر از دو سالی است که مدل H330 از برلیانس در کشورمان مونتاژ می‌شود، ولی این روزها نسخه جایگزینی از آن به نام H3 در بازار چین معرفی شده است؛ و H330 می‌رود که به‌زودی در سرزمین مادری خود بازنشسته شود، لذا جا دارد که نماینده ایرانی برلیانس همزمان با شرکت اصلی، اقدام به مونتاژ نسخه جدیدتر آن یعنی E3 نماید، امیدواریم که شاهد ظهور این رویداد در آتیه‌ای نزدیک باشیم.

  2016 Brilliance H3 sedan
  چندی پیش، سایت «CARNEWSCHINA» اقدام به معرفی برلیانس H3 نموده است که آنچه در ذیل می‌آید برگردانی از آن متن است.

  2016 Brilliance H3 sedan
  در یک مهمانی که در شرکت برلیانس برگزار شد، تولید انبوه محصول جدید آن مدل H3 استارت خورد؛ محصولی که قبلاً از آن با نام برلیانس F20 یاد می‌شد. H3 که با ظاهر خوب خودنمایی از یک سدان اسپرتی را تداعی می‌کند، به‌زودی به بازار ارائه شده و جانشین مدل سالخورده H330 می‌گردد.

  2016 Brilliance H3 sedan
  جلوپنجره، چراغ‌ها و سپرهای جلوی این خودرو به طرز بسیار خوب و ظریفی طراحی شده‌اند. برلیانس H3 با دو پیشرانه متفاوت به بازار عرضه می‌شود. یکی از آن دو، نسخه‌ای 1.5 لیتری و تنفس طبیعی است که از توانی معادل 110 اسب بخار سود می‌برد و آن دیگری، نسخه‌ای 1.5 لیتری مجهز به سامانه توربوشارژ می‌باشد که خروجی توان آن معادل 147 اسب بخار است. وظیفه انتقال نیرو در هر دو پیشرانه مذکور را یک گیربکس 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته اتوماتیک (!) بر عهده دارند. ابعاد این خودرو در طول/عرض/ارتفاع به ترتیب معادل 4640/1790/1445 میلی‌متر و فاصله بین دو محور جلو و عقب آن نیز برابر با 2660 میلی‌متر است.

  2016 Brilliance H3 sedan
  بهای این محصول زیبا از حول‌وحوش 70 هزار یوآن (38,5 میلیون تومان) شروع شده و به 90 هزار یوآن (49,5 میلیون تومان) ختم می‌گردد.

  2016 Brilliance H3 sedan 04

  2016 Brilliance H3 sedan 09

  طراحی داخلی این خودرو خوب به نظر می‌رسد ولی ابعاد دسته‌دنده گیربکس در آن کمی بزرگ به نظر می‌رسد، آن‌هم برای سال 2016 میلادی. یک صفحه TFT در میان عقربه‌های پشت فرمان جای گرفته و یک صفحه نمایش لمسی هم در وسط کنسول و به‌صورت ایستاده نصب شده است.

  2016 Brilliance H3 sedan 08
  نمای عقب این خودرو نیز بسیار خوب طراحی شده است، اما در این میان، نواری که چراغ‌های عقب آن را به هم وصل می‌کند جالب به نظر نمی‌رسد. با توجه به آنکه نوار مذکور با رنگ بدنه خودرو همرنگ است، پس فلسفه نصب آن در این مکان چیست؟!

  2016 Brilliance H3 sedan
  سایز چرخ‌های این خودرو معادل 16 اینچ است، ولی این چرخ‌ها در داخل قوس گلگیرها کوچک به نظر می‌رسند و باید ابعادشان بزرگتر از این بوده و به‌ویژه، پهن‌تر باشند. از این موارد که بگذریم، این خودروی زیبا دومین نسخه از زیباترین خودروهایی است که تاکنون توسط شرکت برلیانس عرضه شده است. زیباترین نسخه‌ای که برلیانس تاکنون عرضه نموده، نسخه کوپه آن بود (این نسخه در سال 2011 میلادی به بازار معرفی شد).

  2016 Brilliance H3 sedan 02
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • در ابتدا اگر کسی شناختی نداشته باشد می‌گوید از این چینی‌هاست، اگر کمی اسمش به گوششان خورده باشد می‌گویند خیلی بی‌کیفیت هستند
  ولی فقط کافی است جلوی پایتان ترمز بزنند دیگر کار تمام است.

  SsangYong Rexton
  SsangYong Rexton

  شرکت سانگ یانگ با پیشینه‌ای بیش از 60 سال در صنعت خودروسازی در کره جنوبی یکی از بنام‌ترین خودروسازان کره و جهان بشمار می‌رود و صدالبته سرمایه گزاری کمپانی مرسدس بنز نیز از سال 1990 در پیشرفت و کیفیت تولید و موفقیت این خودرو بی‌تأثیر نبوده است.
  SsangYong Rexton
  SsangYong Rexton

  این کمپانی در 196 کشور جهان دارای 1250 نمایندگی دارای محصولاتی متنوع در تمامی کلاس‌هاست. همچنین وجود شاسی مستقل، قوای محرکه خطی و سیستم تعلیق چند اتصالی مدرن به‌موازات سایر امکانات ایمنی و رفاهی استاندارد، خودروهای شاسی‌بلند سانگ یانگ را در کلاس خودروهایی با قابلیت رانندگی در جاده‌های ناهموار یا به‌اصطلاح آفرود قرار می‌دهد.
  SsangYong Rexton
  SsangYong Rexton

  خودروی ما یک مدل رکستون نسل دوم است. خودرویی زیبا لوکس و بزرگ و پرقدرت.
  در نگاه اول شاید زیبا به نظر نرسد ولی با کمی تأمل در سال تولید خود (2009) چیزی هم کم نداشته وارد خودرو می‌شویم اولین چیزی که به چشم می‌آید چرم صندلی‌هاست پس از این‌همه سال تقریباً سالم و تمیز مانده و لوگوی رکستون بروی صندلی‌های جلو دوخته شده و روی پارکابیها خودنمایی می‌کند.

  SsangYong Rexton
  موضوع بعدی امکاناتی است که هر کسی به‌راحتی می‌فهمد با یک خودروی معمولی سروکار ندارد چرم فرمان هنوز خوب است کلیدهای کنترل برو روی غربیلک فرمان کمی بزرگ هستند و به‌اصطلاح توی ذوق می‌زنند ولی آن‌قدر کامل هستند که همه چیز یادتان می‌رود.

  SsangYong Rexton
  فرمان از چند گزینه تشکیل شده است کنترل سیستم صوتی روی فرمان، کلیدهای تعویض دنده روی فرمان، تنظیم و تثبیت‌کننده سرعت (کروز کنترل)، تثبیت‌کننده سرعت برف‌پاک‌کن به‌صورت اتوماتیک، روشن شدن چراغ‌های جلو به‌صورت اتوماتیک کنسول جلو کاملاً ساده به نظر می‌رسد ولی همه امکانات را در خود جای داده و به‌راحتی قابل دسترس است.


  در وسط کنسول گیربکس 5 سرعته هوشمند تیپ ترونیک با قابلیت تعویض دنده از روی سر دنده و حالت زمستان سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و سیستم صوتی با 7 اسپیکر و نمایشگر لمسی 7 اینچی، از دیگر امکانات این خودرو نظیر گرم‌کن صندلی‌های ردیف جلو و عقب هرکدام به‌صورت مجزا، سانروف، سیستم تهویه مطبوع برای فضای بار خودرو به‌صورت دستی، خروجی برق 12 ولت در جلو و عقب خودرو و امکانات امنیتی نظیر ترمزهای ضد قفل، سیستم تقسیم نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری، سیستم ضد واژگونی، سیستم کنترل کشش در سرازیری، سانروف و شیشه‌های خودرو دوجداره مجهز به سیستم تشخیص موانع و محافظ اشعه خورشید، کمربند ایمنی سه‌نقطه‌ای، کیسه هوای راننده سرنشین و پرده‌ای و شاسی سه لایه می‌توان نام برد.
  و اما قلب خودرو دارای یک موتور 6 سیلندر معادل 3200 سی‌سی با حداکثر قدرت 220 اسب بخار به‌راحتی به چهار چرخ که همیشه با هم محرک هستند راه می‌یابد و این هرکول 1900 کیلویی را حرکت می‌دهد. حداکثر سرعتی که با این خودرو روز آزمایش گرفته شد 185 کیلومتر بود البته کمپانی سازنده سرعت 195 کیلومتر را اعلام کرده است. شتاب صفر تا صد هم که گرفتیم 10.5 بود که 9.5 به گفته سازنده است و بالاخره مصرف سوخت که در شهر 19.5 در خارج از شهر 12.5 و ترکیبی 15 لیتر در هر صد کیلومتر است.

  SsangYong Rexton
  پشت فرمان می‌نشینیم همه چیز سر جایش به‌خوبی قرار گرفته سویچ را می‌چرخانیم صدای زیبایی دارد پشت آمپر قبل از روشن شدن خودرو اصلاً به چشم نمی‌آمد ولی حالا زیباست دنده را در حالت درایو گذاشته و کمی گاز می‌دهم به‌راحتی و آرامی حرکت می‌کند دنده‌ها به‌راحتی تعویض می‌شوند کمی گاز می‌دهم تا شتابش را ببینم از جا کنده می‌شود صدای موسیقی از اسپیکرها به‌وضوح به گوش می‌رسد صندلی‌ها راحت، فرمانی نرم و به لطف سیستم تعلیق چند اتصالی سواری هم نرم است دل کندن از این هرکول ناشناخته برایم سخت است در این مدت کوتاه اصلاً فکر نمی‌کنید سوار بر محصولات کره‌ای هستید.


  در انتها باید گفت به دلیل بازار بد خریدوفروش نو و کارکرده و کمبود مراکز خدمات البته با کیفیت کمی برای مردم محصولات سانگ یانگ خودرویی پیش پا افتاده به نظر می‌رسد البته برای کسانی که خودرویی مدرن با امکانات و ایمنی بالا و همچنین ارزان می‌خواهند سانگ یانگ خودروی خوبی است.
  امید به اینکه محصولات جدید این کمپانی هم چنین باشند.
  آخرین ویرایش: شنبه 29 خرداد 1395 07:34 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 8 1 2 3 4 5 6 7 ...